Napolijeva osveta Liverpulu, Salcburg brojao do šest, lagana trojka Ajaksa

3

Lajpcig ostvario veliku pobedu u Lisabonu, baš kao i Valensija na gostovanju Čelziju, dok se mreže nisu tresle samo u derbiju večeri između Dortmuda i Barselone

Salcburg je silovito krenuo u Ligi šampiona, pred svojim navijačima do nogu je potukao belgijski Genk, kojeg je ispratio sa šest lopti u mreži. Het-trik je postigao Haland, i to još u prvom poluvremenu.

U istoj grupi, u reprizi prošlogodišnje Zvezdine grupe, Napoli je srušio prvaka Evrope Liverpul. U finišu meča proključalo je podno Vezuva, Redsima su presudili Mertens, golom iz jedanaesteraca u 81. minutu, odnosno LJorente pogotkom u drugom minutu nadoknade.

Mreže su ostale netaknute samo u Dortmundu, u derbiju večeri, u kojem je Barselona odnela bod. Milioneri su promašili sjajnu priliku, Rojs u u 57. minutu nije iskoristio jedanaesterac. Od 59. minuta za Katalonce je igrao Lionel Mesi.

Lajpcig je ostvario veliku pobedu u Lisabonu, a tri boda doneo im je sjajni Verner, golovima u 69. i 79. minutu. Nemci su na taj način posle prvog kola na čelu tabele. Za domaće je čitav meč igrao LJubomir Fejsa, dok je Andrija Živković van sastava.

Prošlogodišnji polufinalista Lige šampiona Ajaks sjajno je počeo i ove sezone. Ekipa Dušana Tadića (igrao čitav meč) lako je izašla na kraj sa Lilom, a posao su završili već za sat vremena.

Veliki trijumf ostvarila je i Valensija na "Stamford bridžu", "slepi miševi" su doneli sva tri boda, najviše zahvaljujući strelcu jedinog pogotka, Rodrigu.

Semafor prvog kola Lige šampiona
E grupa:
Napoli – Liverpul 2:0 (Mertens 81. jedanaesterac, LJorente 90+2)
Salcburg – Genk 6:2 (Haland 2, 34, 45, Hvang Hi-Čan 36, Šobolšai 45+2, Ulmer 66 - Lukumi 40, Samata 52)