Којашевић голом са тридесетак метара донео реми Сутјесци у 95. минуту, победа Марибора (ВИДЕО)

1

Ференцварош бољи од Лудогореца, Шериф декласира код куће, Роземборг славио у гостима

Сутјеска је гостовала у Словачкој и од 82. минута је губила од Слована, али се у лику спасиоца појавио бивши играч Војводине Дамир Којашевић, искоса са десне стране са тридесетак метара је оплео по лопти у петом минуту надокнаде и погодио преко голмана стативу од које се лопта закопрцала у мрежи за коначнх 1:1.

Марибор је у гостима убедиљво савладао исландски Валур (3:0).

Ференцварош је био бољи од Лудогореца 2:1, гол одлуке дело је Зубкова у 65. минуту.

Шериф је декласиран код куће од представника Грузије Сабуртала, први од три гола гостију дело је црногорског интернационалца Роловића.

Семафор 1. кола квалификација за Лигу шампиона:
Уторак:
Астана (Казахстан) – Клуж (Румунија) 1:0 (Постников 68)
Арарат (Јерменија) – АИК (Шведска) 2:1 (Аветисјан 3. једанаестерац, 45 - Обаси 39)
Хелсинки (Финска) – Торшавн (Фарска Острва) 3:0 (Лапалаинен 21, 66, О`Шонеси 42)
Каљу (Естонија) – Шкендија (Македонија) 0:1 (Ибраими 81. једанаестерац)
Сарајево (БиХ) – Селтик (Шкотска) 1:3 (Оремуш 29 - Џонстон 35, Едуард 51, Синклер 85)
Диделанж (Луксембург) – Валета (Малта) 2:2 (Бетаиб 26, Штолц 45+2 - Пакер 64, Борг 70)
Судува (Литванија) – Црвена звезда (Србија) 0:0
ТНС (Велс) – Фероникал (тзв. Косово) 2:2 (Дрејпер 49. једанаестерац, Едвардс 77 - Зека 89, Фазлију 90+3. једанаестерац)
Среда:
Партизани (Албанија) – Карабаг (Азербејџан) 0:0
БАТЕ (Белорусија) – Пјаст (Пољска) 1:1 (Драгун 64 - Паришек 36)
Шериф (Молдавија) – Сабуртало (Грузија) 0:3 (Роловић 30, Кохреидзе 67, Какубава 71)
Ференцварош (Мађарска) – Лудогорец (Бугарска) 2:1 (Нген 6, Зубков 65 - Свирчок 31)
Слован (Словачка) – Сутјеска (Црна Гора) 1:1 (Шпорар 82 - Којашевић 90+5)
Дандалк (Ирска) – Рига (Летонија) 0:0
Линфилд (Северна Ирска) – Розенборг (Норвшека) 0:2 (Јенсен 22, Содерлунд 69)
Валур (Исланд) – Марибор (Словенија) 0:3 (Перичић 43, Хотић 60, Кронаветер 86. једанаестерац)
Напомена: Реванш мечеви су на програму за седам дана.