Kojašević golom sa tridesetak metara doneo remi Sutjesci u 95. minutu, pobeda Maribora (VIDEO)

1

Ferencvaroš bolji od Ludogoreca, Šerif deklasira kod kuće, Rozemborg slavio u gostima

Sutjeska je gostovala u Slovačkoj i od 82. minuta je gubila od Slovana, ali se u liku spasioca pojavio bivši igrač Vojvodine Damir Kojašević, iskosa sa desne strane sa tridesetak metara je opleo po lopti u petom minutu nadoknade i pogodio preko golmana stativu od koje se lopta zakoprcala u mreži za konačnh 1:1.

Maribor je u gostima ubediljvo savladao islandski Valur (3:0).

Ferencvaroš je bio bolji od Ludogoreca 2:1, gol odluke delo je Zubkova u 65. minutu.

Šerif je deklasiran kod kuće od predstavnika Gruzije Saburtala, prvi od tri gola gostiju delo je crnogorskog internacionalca Rolovića.

Semafor 1. kola kvalifikacija za Ligu šampiona:
Utorak:
Astana (Kazahstan) – Kluž (Rumunija) 1:0 (Postnikov 68)
Ararat (Jermenija) – AIK (Švedska) 2:1 (Avetisjan 3. jedanaesterac, 45 - Obasi 39)
Helsinki (Finska) – Toršavn (Farska Ostrva) 3:0 (Lapalainen 21, 66, O`Šonesi 42)
Kalju (Estonija) – Škendija (Makedonija) 0:1 (Ibraimi 81. jedanaesterac)
Sarajevo (BiH) – Seltik (Škotska) 1:3 (Oremuš 29 - Džonston 35, Eduard 51, Sinkler 85)
Didelanž (Luksemburg) – Valeta (Malta) 2:2 (Betaib 26, Štolc 45+2 - Paker 64, Borg 70)
Suduva (Litvanija) – Crvena zvezda (Srbija) 0:0
TNS (Vels) – Feronikal (tzv. Kosovo) 2:2 (Drejper 49. jedanaesterac, Edvards 77 - Zeka 89, Fazliju 90+3. jedanaesterac)
Sreda:
Partizani (Albanija) – Karabag (Azerbejdžan) 0:0
BATE (Belorusija) – Pjast (Poljska) 1:1 (Dragun 64 - Parišek 36)
Šerif (Moldavija) – Saburtalo (Gruzija) 0:3 (Rolović 30, Kohreidze 67, Kakubava 71)
Ferencvaroš (Mađarska) – Ludogorec (Bugarska) 2:1 (Ngen 6, Zubkov 65 - Svirčok 31)
Slovan (Slovačka) – Sutjeska (Crna Gora) 1:1 (Šporar 82 - Kojašević 90+5)
Dandalk (Irska) – Riga (Letonija) 0:0
Linfild (Severna Irska) – Rozenborg (Norvšeka) 0:2 (Jensen 22, Soderlund 69)
Valur (Island) – Maribor (Slovenija) 0:3 (Peričić 43, Hotić 60, Kronaveter 86. jedanaesterac)
Napomena: Revanš mečevi su na programu za sedam dana.