ŠOK U AMSTERDAMU - Moura kompletirao het-trik u 96. minutu i sa istekom vremena izbacio Ajaks (VIDEO)

2

Finale Lige šampiona se igra 1. juna na stadionu Vanda Metropolitano u Madridu

Dušan Tadić neće igrati sa Ajaksom u finalu Lige šampiona. I drugi engleski tim režirao je veleobrt, posle Liverpula i četiri vezana gola Redsa vredna bitke za pehar, tri u nizu su dali igrači Totenhema, a imali su ukupno 0:3 nešto više od pola sata pre kraja.

U Madridu će u finalu 1. juna igrati prošlogodišnji gubitnik iz meča za pehar Liverpul i po prvi put u istoriji Totenhem.

Ajaks je u revanšu poveo posle samo pet minuta. Tadić je šutirao sa 13 metara iskosa sa leve strane, lopta je pogodila Tripijea u petu, promenila je smer, ali je Loris sjajno intervenisao i skrenuo je loptu u korner.

Šene je ubacio iz kornera, Tripije je pustio de Lihta da utrči ispred njega na peterac, gde je nadvisio Alija, glavom je loptu sproveo u dalji ugao pored skamenjenog Lorisa na gol liniji - 1:0.

Mogao je Totenhem do izjednačenja u 23. i 24. minutu, prvo je loptu u prostor dobio Hjung-min, ali je lošije šutirao kada je prišao na desetak metara od Onane, golman Kopljanika ukrotio je loptu, a napad kasnije na odbijenu loptu na 10, 11 metara u srcu kaznenog Ajaksa natrčao je Eriksen, ali je šutirao pravo u Onanu.

Ovde možete pogledati golove sa meča Ajaks - Totenhem (2:3).

Kopljanici su mogli da dupliraju prednost kada je Dušan Tadić na isteku pola sata igre dobio loptu na levoj strani, vukao je do kaznenog, ušao do peterca iskosa, a onda uputio plasiran šut, ali je lopta prošla nekoliko centimetara pored daljne stative.

Ipak, nešto kasnije, u 35. minutu, na semaforu je zasijalo 2:0. Tadić je isto dobio loptu na levoj strani, ušao u kazneni, ali je uputio povratnu ka ivici kaznenog, natrčao je na nju Zijeh i poslao je u dalji ugao pored nemoćnog Lorisa - 2:0.

Prednost domaćina probao je da ublaži u 53. minutu Dele Ali, bacio se na ubačenu loptu na četiri metra od gola, šutirao, ali je odlično reagovao Onana, i prosledio loptu u korner.

Ipak, u sledećem napadu Pevci iz Londona su probili kroz sredinu, Ali je izbacio rivala driblingom, natrčao je na loptu Lukas Moura, pokupio je, ušao u kazneni, a onda je sa sredine rutinski poslao u stranu pored Onane - 2:1.

Tek tada su krenuli šokovi za domaćina. U 59. minutu izjednačenje. Probio je Totenhem po desnoj strani, lopta je ubačena paralelno sa gol linijom na metar od gola, nogu je postavio LJorente, ali je nekim čudom Onana uspeo da odbrani njegov šut, bacio se ponovo na loptu, ali mu je zasmetao Šene, pa je lopta pala u noge Mouri, on je krenuo unazad, a kada je došao do mesta odakle se izvodi penal šutirao je iz okreta, lopta je prošla kroz noge de Jongu i zakoprcala se u mreži - 2:2.

Domaćinu su prednost mogli da vrate Tadić i Zijeh, slična akcija kao ona iz prvog dela kada su Kopljanici poveli 2:0, ubacio je srpski reprezentativac na 11 metara, natrčao je Zijeh, uhvatio malo jači felš i lopta je prošla nekoliko centimetara pored stative dok je cela odbrana Totenhema stajala skamenjena.

Još su bliže golu bili domaći u 79. minutu kada je Zijeh sa ivice kaznenog pogodio levu stativu gola londonskog tima.

U 87. minutu Totenhem je bio na pragu veleobrta. Vertongen je ostao sam na liniji peterca, probao je glavom, pogodio prečku, lopta mu se odbila na nogu, usledio je novi pokušaj, ali je sa gol linije loptu izbio igrač Ajaksa.

Zijeh je imao zicer i posle kontre u 93. minutu, ušao je u kazneni, zalomio čuvara, šutirao sa osam metara, ali je Loris odbranio.

Sve propušteno koštalo je Ajaks u 96. minutu. Meč je produžen za pet minuta, a onda su Pevci još jednom bili miljenici sreće.

Protiv Mančester Sitija su prošli tako što je Građanima duboko u nadoknadi poništen gol za prolaz, a onda protiv Kopljanika nešto slično. Na semaforu 95:06 kada je Ali ćušnuo loptu između dva štopera ekipe iz Amsterdama, najbrži je bio Moura, prvi je stigao do nje, nisu stigli da ga izblokiraju, pa je poslao loptu pored Onane i kompletirao het-trik vredan finala Lige šampiona - 2:3.

Bio je to najkasniji gol za prolaz dalje (bez produžetaka) u Ligi šampiona!!!

I sve to bez najboljeg igrača, povređenog Harija Kejna.