Lekcija Parižana Junajtedu na Old Trafordu, Roma dominirala, ali primila čudan gol

0

Tomas Tuhel je stao na put Ole Gunar Solskjeru. Iskusniji Nemac je Norvežaninu održao čas iz taktike kako da mane tima pretvori u vrline

Pari sen Žermen je na Old Trafordu pobedio Mančester junajted i došao nadomak plasmana u četvrtfinale posle dve uzastopne eliminacije već u prvoj rundi nokaut faze.

Utakmicu je prelomio Tuhel boljim zamenama igrača, a odlučio ju je Anhel di Marija, asistent za dva gola: Mančester junajted – Pari sen Žermen 0:2.

Junajted je, očekivano, utakmicu počeo u najjačem sastavu. Menadžer Solskjer se opredelio se za brzu i ofanzivnu ekipu koja je neporažena u prethodnih jedanaest utakmica u engleskim takmičenjima.

Tomas Tuhel, trener PSŽ-a, morao je mnogo da kombinuje. Izostanci napadača Nejmara i Kavanija i defanzivca Munijea primorali su ga da napravi nekoliko taktičkih promena.

U napadu je ostao jedino brzi Embape, Draksler je zaigrao iza njega, a Dani Alves je stao na desno krilo.

U takvim okolnostima Junajted je zaigrao igra s više samopouzdanja, dok su se gosti više uzdali u poteze pojedinaca. Prvi je to pokazao Di Marija, u šestom minutu, šutem sa 18 metara malo pored gola Junajteda.

Iz Junajteda je prvi zapretio Rašford. U devetom minutu je nelogično da šutirao sa desne strane, skoro iz „mrtvog ugla“, ali je pogodio gde je želeo, pa je Bufon morao da reaguje i sa „prve stative“ izbije loptu u korner.

Brzina, ali i brzopletost, domaćih je došla do izražaja u dva sledeća napada. U 15. minutu je Pogba pretrčao Kimpebea, ali dodavanje ka Lingardu je zaustavio Bufon.

U 24. minutu Marsijal je upropastio kontranapad „dva na dva“ nepreciznim dodavanjem ka Lingard.

Parižani su u 28. minutu uspeli su da izigraju vezni red Đavola, pa je Draksler između štopera ubacio loptu u prazan prostor u koji je utrčao Empape, međutim, iako sam pred golmanom De Heom u padu je šutirao pored gola.

Prvo poluvreme je obilovalo žestokim duelima, povremeno i preoštrim. Sudija Orsato je dozvoljavao da se borba rasplamsa, ali je pokazao i pet žutih kartona.

Lekari oba tima su morali da reaguju, da bi prvi deo bio završen zamenom Lingarda u nadoknadi. U igru je ušao Sančez.

Tokom pauze Solskjer je umesto nevidljivog Marsijala uveo Matu. Promene su uticale na brzinu Junajteda, što je Tuhel umeo da iskoristi.

Malo je pomerio igrače po pozicijama, Sveci su povukli vezni red i to im je omogućilo da iz kontranapada krune odbranu domaćih.

Mogla je pobeda Parižana da bude i ubedljivija, ali opet je obraz Đavola sačuvao golman De Hea sa nekoliko odbrana kad se činilo da mreži nema spasa pred šutevima Bernata i Embapea.

Fudbaleri Rome pobedili su večeras u Rimu Porto sa 2:1 u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona.

Junak trijumfa „vučice” bio je Nikolo Zanioli sa dva pogotka, dok je strelac jedinog gola za Porto bio Adrijan Lopes.

Roma je pred svojim navijačima tokom većeg dela meča bio bolji rival, u prvom poluvremenu je Edin Džeko bio najbliži golu, ali je u 38. minutu pogodio samo stativu.

Početak drugog dela meča u potpunosti je pripao rimskom klubu, a to je rezultat donelo tek u 70. minutu. Džeko je s levog boka prihvatio jednu tešku loptu, te proigrao Zanijola koji šutem po zemlji savladao Ikera Kasiljasa.

Samo šest minuta kasnije posle kontranapada Roma je duplirala prednost. Ovaj put Džeko je šutirao sa oko 18 metara, ali je ponovo pogodio stativu, a lopta se odbila do usamljenog Zanijola koji je imao lak zadatak da savlada Kasiljasa.

I pored velikog slavlja na tribinama, odbrana Rome je u 79. minutu bila uspavana, pa je Adrijan Silva smanjio zaostatak i to pošto je lopta uz dosta sreće stigla do njega. Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov odigrao je celu utakmicu za Romu.