Лекција Парижана Јунајтеду на Олд Трафорду, Рома доминирала, али примила чудан гол

0

Томас Тухел је стао на пут Оле Гунар Солскјеру. Искуснији Немац је Норвежанину одржао час из тактике како да мане тима претвори у врлине

Пари сен Жермен је на Олд Трафорду победио Манчестер јунајтед и дошао надомак пласмана у четвртфинале после две узастопне елиминације већ у првој рунди нокаут фазе.

Утакмицу је преломио Тухел бољим заменама играча, а одлучио ју је Анхел ди Марија, асистент за два гола: Манчестер јунајтед – Пари сен Жермен 0:2.

Јунајтед је, очекивано, утакмицу почео у најјачем саставу. Менаџер Солскјер се определио се за брзу и офанзивну екипу која је непоражена у претходних једанаест утакмица у енглеским такмичењима.

Томас Тухел, тренер ПСЖ-а, морао је много да комбинује. Изостанци нападача Нејмара и Каванија и дефанзивца Мунијеа приморали су га да направи неколико тактичких промена.

У нападу је остао једино брзи Ембапе, Дракслер је заиграо иза њега, а Дани Алвес је стао на десно крило.

У таквим околностима Јунајтед је заиграо игра с више самопоуздања, док су се гости више уздали у потезе појединаца. Први је то показао Ди Марија, у шестом минуту, шутем са 18 метара мало поред гола Јунајтеда.

Из Јунајтеда је први запретио Рашфорд. У деветом минуту је нелогично да шутирао са десне стране, скоро из „мртвог угла“, али је погодио где је желео, па је Буфон морао да реагује и са „прве стативе“ избије лопту у корнер.

Брзина, али и брзоплетост, домаћих је дошла до изражаја у два следећа напада. У 15. минуту је Погба претрчао Кимпебеа, али додавање ка Лингарду је зауставио Буфон.

У 24. минуту Марсијал је упропастио контранапад „два на два“ непрецизним додавањем ка Лингард.

Парижани су у 28. минуту успели су да изиграју везни ред Ђавола, па је Дракслер између штопера убацио лопту у празан простор у који је утрчао Емпапе, међутим, иако сам пред голманом Де Хеом у паду је шутирао поред гола.

Прво полувреме је обиловало жестоким дуелима, повремено и преоштрим. Судија Орсато је дозвољавао да се борба распламса, али је показао и пет жутих картона.

Лекари оба тима су морали да реагују, да би први део био завршен заменом Лингарда у надокнади. У игру је ушао Санчез.

Током паузе Солскјер је уместо невидљивог Марсијала увео Мату. Промене су утицале на брзину Јунајтеда, што је Тухел умео да искористи.

Мало је померио играче по позицијама, Свеци су повукли везни ред и то им је омогућило да из контранапада круне одбрану домаћих.

Могла је победа Парижана да буде и убедљивија, али опет је образ Ђавола сачувао голман Де Хеа са неколико одбрана кад се чинило да мрежи нема спаса пред шутевима Берната и Ембапеа.

Фудбалери Роме победили су вечерас у Риму Порто са 2:1 у првој утакмици осмине финала Лиге шампиона.

Јунак тријумфа „вучице” био је Николо Заниоли са два поготка, док је стрелац јединог гола за Порто био Адријан Лопес.

Рома је пред својим навијачима током већег дела меча био бољи ривал, у првом полувремену је Един Џеко био најближи голу, али је у 38. минуту погодио само стативу.

Почетак другог дела меча у потпуности је припао римском клубу, а то је резултат донело тек у 70. минуту. Џеко је с левог бока прихватио једну тешку лопту, те проиграо Занијола који шутем по земљи савладао Икера Касиљаса.

Само шест минута касније после контранапада Рома је дуплирала предност. Овај пут Џеко је шутирао са око 18 метара, али је поново погодио стативу, а лопта се одбила до усамљеног Занијола који је имао лак задатак да савлада Касиљаса.

И поред великог славља на трибинама, одбрана Роме је у 79. минуту била успавана, па је Адријан Силва смањио заостатак и то пошто је лопта уз доста среће стигла до њега. Српски репрезентативац Александар Коларов одиграо је целу утакмицу за Рому.