Sjajna vest za crveno-bele: Senzacija u Litvaniji, Suduva pobedila APOEL, Kipranima gol nade u poslednjim sekundama!

5

Crvena zvezda će, ukoliko eliminiše Spartaks, u drugoj rundi igrati protiv boljeg iz dvomeča Suduva – APOEL. Rezultat prvog meča u Litvaniji bio je iznenađujući!

Astana je bila veliki favorit protiv prvaka Crne Gore Sutjeske, dominirao je prošlogodišnji učesnik grupne faze Lige šampiona, ali je ostvario tek minimalnu pobedu, golom sa bele tačke Murtazajev u 29. minutu.

Reprezentativac Srbije Antonio Rukavina odigrao je čitav meč za Kazahstance, Đorđe Despotović je bio starter, u 73. minutu ustupio je mesto Ščetkinu, dok je Marko Stanojević ušao u igru u 86. minutu umesto strelca jedinog gola.

U Marijampolju senzacionalan rezultat, Suduva je očitala lekciju APOEL-u, koji je prošle sezone igrao u grupnoj fazi Lige šampiona.

Centralna figura meča bio je igrač sa ostrva Kurakao, Rigino Sisilija, koji je pogađao u 9, 13. i 19. minutu! Goste je spasao Kaju, i to golom u poslednjim sekundama susreta.

Do pobede, i to minimalne, došao je prvak Slovačke Trnava, koja je golom Žirke slavila protiv najboljeg tima Bosne i Hercegovine, Zrinjskog.

Semafor prvih mečeva prvog kola kvalifikacija za LŠ:
Astana (Kazahstan) – Sutjeska (Crna Gora) 1:0 (Murtazajev 29. jedanaesterac)
Spartaks (Letonija) – Crvena zvezda (Srbija) 0:0
Suduva (Litvanija) – APOEL (Kipar) 3:1 (Sisilija 9, 13, 19 – Kaju 90+4)
Trnava (Slovačka) – Zrinjski (BiH) 1:0 (Žirka 79)
Kukeši (Albanija) – Valeta (Malta) 0:0
Ludogorec (Bugarska) – Kruzejders (Severna Irska) 7:0 (Marselinjo 25, 66, Braun 40. autogol, Kešeru 53, Svierčžok 73, 78, 80)
Olimpija (Slovenija) – Karabag (Azerbejdžan) 0:1 (Gurije 79)
22,00: Valur (Island) – Rozenborg (Norveška)
Utorak:
Kork siti (Irska) – Legija (Poljska) 0:1 (Kuharčik 79)
Drita (tzv. Kosovo) – Malme (Švedska) 0:3 (Strandberg 13, Traustason 39, Rozenberg 82)
Škendija (Makedonija) – TNS (Vels) 5:0 (Emini 14, Ibraimi 38, 53, 60, 66)
Vikingur (Farska ostrva) – HJK Helsinki (Finska) 1:2 (Vatnamar 51 – Dalstrom 9, Gregersen 29. autogol)
Alaškert (Jermenija) – Seltik (Škotska) 0:3 (Eduard 45+2, Forest 81, Mekgregor 90)
Didelanž (Luksemburg) – MOL Vidi (Mađarska) 1:1 (Melise 58 – Hušti 42)
Flora (Estonija) – Hapoel Ber Ševa (Izrael) 1:4 (Sapinen 73. jedanaesterac – Sahar 18, Tzedek 36. jedanaesterac, Maman 53, Ezra 85)
Torpedo (Gruzija) – Šerif (Moldavija) 2:1 (Kimadze 24, Kukianidze 64. jedanaesterac – Badibanga 14)