Makazice Bejla i dve užasne greške Karijusa doneli Realu 13. titulu prvaka Evrope (VIDEO)

8

Sa golmanom kakvog je Liverpul imao u finalu u Kijevu, drugi ishod osim pobede Reala nije ni mogao da bude viđen

Nije bilo prvo poluvreme finalnog meča Lige šampiona u Kijevu preterano zanimljivo. Pamtićemo ga po povredama dvojice igrača, po jednoj na obe strane.

Najpre je u 30. minutu, teren u suzama napustio Mohamed Salah, najbolji igrač Premijer lige, zbog duela koji je desetak minuta ranije imao sa Serhiom Ramosom, zamenio ga je Lalana.

Prethodno je Liverpul bio bolji rival, a najbolju priliku imao je u 23. minutu, šutirao je Firminjo, izblokirao ga je Ramos, lopta je došla do Aleksandra Arnloda, a njegov šut je maestralno odbranio Navas.

Samo šest minuta kasnije hendikep i za Madriđane, van terena je morao, takođe zbog povrede, takođe u suzama, Dani Karvahal.

U finišu poluvremena pritiskao je Real. U 43. minutu sjajna odluka pomoćnika Dalibora Đurđevića, koji je visoko podigao zastavicu.

Najpre je Ronaldo šutirao glavom, Karijus je odbranio, lopta se odbila do Benzeme, koji je potom natrčao na nju i pogodio gol. Ispostavilo se da su i Ronaldo i Benzema bili u ofsajdu.

Dva minuta kasnije Naćo je šutirao pored gola Liverpula, a u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena viđen je još dobar pokušaj Benzeme sa 22-23 metra, lopta je prošla za malo pored gola Karijusa.

Na startu drugog poluvremena, neverovatna greška odbrane Liverpula, lopta se odbila do Iska, koji je otprilike sa penaltika pogodio prečku u 48. minutu.

U 51. minutu Real je poveo, posle još jedne, neverovatne greške, ovoga puta Karijusa. Uhvatio je golman Liverpula loptu, rukom pokušao da je izbaci, ali je pogodio Benzemu, koji je bio u blizini, podmetnuo nogu, a na njegovu sreću lopta se odbila u gol Liverpula!

Samo četiri minuta kasnije izjednačenje, Milner je izveo korner, glavom skočio Lovren, a Mane stigao do lopte pre Navasa i nogom je sproveo u mrežu rivala.

U 61. minutu dobar pokušaj Iska, usledila je odbrana Karijusa. Bilo je to poslednje što je Isko uradio, odmah potom Zidan je umesto njega u igru poslao Gereta Bejla.

I ispostavilo se da je to bio dobitni potez. Centrirao je u 64. minutu Marselo sa leve strane, a Bejl je makazicama sa 12 metara postigao jedan od najlepših golova u istoriji finala Lige šampiona! Kakav gol u 64. minutu! Kakva magija Velšanina.

Nisu se Redsi predavali, a do izjednačenja su mogli u 70. minutu, sjajno je sa 20 metara šutirao Mane, na njegovu nesreću pogodio je stativu Realovog gola.

U 74. Robertson je uklizao i u poslednji čas izbio loptu u korner ispred Ronalda.

Mogli su Madriđani sve da završe u 81. minutu, Bejl je prelepo proigrao Ronalda, ovaj je natrčao na loptu i šutirao iz prve, ali je Karijus još bolje odbranio.

O tome kako je Milorad Mažić vodio meč dovoljno govori i podatak da je prvi žuti karton pokazao u 82. minutu, dobio ga je Mane zbog grubog prekršaja na Ramosu.

A bez ikakve dileme Karijus je tragičar finala! U 83. minutu sve je bilo gotovo. Šutirao je sa velike udaljenosti Bejl, a golman Liverpula je reagovao kao početnik, lopta mu je prošla kroz ruke.