Херојски преокрет великог Јувентуса на Острву, Базел часно погинуо! (ВИДЕО)

0

Фудбалери Јувентуса пласирали су се у четвртфинале Лиге шампиона, пошто су у Лондону, у реванш утакмици осмине финала, победили Тотенхем са 2:1

У првој утакмици у Торину било је 2:2, па је Јувентус укупним резултатом 4:3 прошао међу четири најбоље екипе.

Утакмица на лондонском Вемблију почела је минутом ћутања у част капитену Фиорентине Давидеу Асторију, који је изненада умро прошле недеље.

Тотенхем је био бољи у првом делу игре, ређале су се шансе пред голом Буфона, покушавали су Хјун мин Сон, Хари Кејн, Ериксен и Деле Али, али је енглески тим повео тек у 40. минуту. Лопта је дошла до Кијерана Трипијеа он је центрирао на другу стативу до Сона који је послао у мрежу иза Буфона.

После тога, у 41. минуту шансу је имао Миралем Пјанић, који је са ивице шеснаестерца шутирао поред стативе, па је његова екипа са голом заостатка завршила прво полувреме.

Тренер Јувентуса Масимилијано Алегри је са две измене у полувремену успео да покрене екипу, а црно-бели су изједначили у 64. минуту голом Гонзала Игуаина, после акције у којој су учествовали Стефан Лихтштајнер и Сами Кедира, који је и додао Аргентинцу.

После изједначења Јувентус је заиграо озбиљније, а повео је три минута касније голом Паола Дибале, после доброг додавања Игуаина.

Тотенхем је после тога појачао нападе, шансе су имали Кејн и Ериксен, али је одбрана италијанског шампиона добро реаговала. У 83. минуту Сон је покушао снажним ударцем са дистанце, али је лопта прошла поред стативе.

Последњу прилику Тотенхем је имао у 90. минуту, Дејвис је центрирао пред гол, лопту је главом захватио Кејн и погодио стативу, а лопта се затим одбила на гол линију одакле је испуцао Андреа Барзаљи и омогућио црно-белима да прођу у четвртфинале.

Фудбалери Манчестер ситија пласирали су се вечерас у четвртфинале Лиге шампиона, иако су на свом терену, у реванш утакмици осмине финала, изгубили од Базела са 1:2.

Манчестер Сити је у првој утакмици победио са 4:0 у Швајцарској, па је тако укупним резултатом 5:2 избацио Базел.

Утакмица у Манчестеру почела је минутом ћутања у част капитену Фиорентине Давидеу Асторију, који је изненада умро прошле недеље.

Сити је повео у осмом минуту голом Жесуса. Лирој Сане је послао лопту на десну страну до Бернарда који је центрирао на супротну страну пред гол Базела, где је сачекао Жесус и послао у мрежу.

Базел је изједначио у 17. минуту голом Мохамеда Ељунусија, после додавања Ривероса. Екипе су после тога имале шансе, за енглески тим покушао је Илкај Гундоган, док су са друге стране непрецизни били Ељунуси и Димитри Оберлин.

У другом полувремену није било великих шанси све до 71. минута, када је Базел повео. Ељунуси је обавио највећи део посла, вукао је лопту, извукао се на десну страну и убацио лопту у шеснаестерац до Михаела Ланга, који је погодио врх мреже.

Сити је до краја утакмице покушавао да избегне пораз, имао је више лопту, али није успео да постигне гол.