LŠ: Preokret u Madridu, Ronaldo srušio PSŽ, petarda Liverpula

0

Parižani poveli preko Rabioa, ali su Kristijano Ronaldo i Marselo doneli pobedu Realu, puleni Jirgena Klopa razbili Porto u gostima

Fudbaleri Real Madrida pobedili su na svom stadionu Pari Sen Žermen posle preokreta sa 3:1 u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona.

Utakmica na stadionu Santjago Bernabeu donela je mnogo uzbuđena i dosta velikih šansi na obe strane.

Real je prvi imao dobru priliku da dođe do prednosti nakon što je Kristijano Ronaldo izašao sam ispred Alfonsa Areole, ali je snažnim udarcem samo pogodio golmana PSŽ-a u glavu.

Samo nekoliko minuta kasnije, odnosno u 33. minutu PSŽ je stigao do prednosti. Posle odlične akcije po desnoj strani i odigravanja Nejmara petom do lopte je stigao Adrijen Rabio koji je imao lak zadatak da savlada Kejlora Navasa.

Real je posle primljenog gola pritiskao rivala, a do izjednačenja je došao u sudijskoj nadoknadi vremena i to iz jedanaesterca. Ronaldo je bio siguran izvođač penala za 1:1.

U drugom delu igralo se otvoreno, a Real je prvo u 83. minutu stigao do vođstva novim golom Ronalda koji je uz dosta sreće savladao Areolu, da bi samo tri minuta kasnije pobedu overio Marselo na asistenciju Marka Asensia.

Fudbaleri Liverpula došli su nadomak plasmana u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su u prvoj utakmici osmine finala u gostima pobedili Porto sa 5:0.

Ekipa Jirgena Klopa je na stadionu Dragao u potpunosti nadigrala domaćina koji je samo u par navrata pripretio golmanu Lorisu Kariusu.

Liverpul je poveo u 25. minutu golom Sadia Manea na asistenciju Žoržinja Vajnalduma, da bi na 2:0 povisio Mohamed Salah samo četiri minuta kasnije.

Gosti iz Engleske u drugom poluvremenu su rešili pitanje pobednika, a praktično i obezbedili plasman u četvrtfinale. Prvo je Mane u 53. povisio na 3:0, da bi Roberto Firmino u 70. doveo „crvene” do četiri gola prednosti.

Konačan rezultat postavio je Mane u 85. minutu sjajnim udarcem sa oko 20 metara.