LŠ: Siti ubedljiv, sjajan meč u Torinu i remi Juventusa i Totenhema

1

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su u gostima ekipu Bazela sa 4:0 u utakmici osmine finala Lige šampiona. U drugom meču Juventus i Totenhem su remizirali (2:2)

Siti je pobedu na večerašnjem meču obezbedio već u prvom poluvremenu, pošto je poveo sa 3:0, da bi u nastavku samo potvrdio ubedljiv trijumf i svoj put ka četvrtfinalu Lige šampiona.

Ekipa Pepa Gvardiole povela je u 14. minutu golom Ilkaja Gundogana. Kevin de Brujne je sjajno izveo korner, a Gundogan je glavom pogodio mrežu domaće ekipe.

Četiri minuta kasnije u strelce se upisao i Bernardo Silva. Rahim Sterling je ubacio loptu u kazneni prostor, jedan igrač Bazela je zakačio glavom, pa je ona stigla do Silve koji je primio, lepo se namestio i pogodio za 2:0.

U 23. minutu je već bilo 3:0, a ovog puta je gol Bazela pogodio Serhio Aguero sjajnim udarcem sa oko 20 metara.

Tačku na utakmicu stavio je Gundogan svojim drugim golom. On je u 53. minutu gol Tomaša Vaclika pogodio preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca. Asistent je bio Aguero.

Fudbaleri Juventusa i Totenhema odigrali su u Torinu nerešeno 2:2 u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona.

Utakmica je sjajno počela za Juventus, pošto su torinski crno-beli posle devet minuta igre imali prednost od 2:0.

Gonsalo Iguain je u drugom minutu zatresao mrežu Uga Lorisa udarcem sa ivice šesnaesterca, na asistenciju Miralema Pjanića, da bi Argentinac sedam minuta kasnije bio siguran i sa bele tačke.

Prethodno je najstrožu kaznu skrivio Ben Dejvis.

Uvodnih deset minuta utakmice nije uzdrmao fudbalere Totenhema, koji su posle toga zaigrali mnogo bolje, pa je u Hari Kejn u 35. minutu smanjio na 2:1.

Iguain je u drugom minutu sudijske nadoknade vremena imao veliku šansu da upiše het-trik i ponovo svom timu donese dva gola prednosti, ali nije iskoristio penal, odnosno pogodio je prečku.

Fudbaleri Totenhema se nisu predavali, igrali su vrlo dobro i to im se isplatilo u 72. minutu kada su stigli do izjednačenja. Strelac je bio Kristijan Eriksen iz slobodnog udarca.