А група: Преокрет Јунајтеда за два минута, Базел у осмини финала, нула Бенфике

0

Манчестер је имао све у својим рукама, практично зицер на Олд Трафорду против московског ЦСКА, али није кренуло добро по тим Жозеа Муриња којем је и бод гарантовао пласман у осмину финала са прве позиције

Био је Манчестер јунајтед бољи ривал у првом полувремену, али су гол примили у првом минуту надокнаде. Била је то одлична контра руског тима, Витињо је шутирао са шест метара, а лопта је на путу до гола погодила Џагојева, који по мишљењу помоћника није био у офсајду – 0:1.

Али, у другом полувремену, за само два минута, Манчестер је преокренуо. Изједначење је донео Лукаку у 65. минуту, а само минут касније погодио је и Рашфорд.

Базел је држао судбину у својим рукама, али му је за сигуран пласман међу 16 најбољих у Европи био потребан тријумф на гостовању Бенфики, која у претходних пет кола није освојила нити један бод!

Швајцарци су одлично почели сусрет у Лисабону, повели су већ у петом минуту, кад је главом лопту у мрежу Милета Свилара закуцао Елјунуси, после одличног центаршута Ланга.

Гости ништа нису желели да ризикују, напали су и у наставку меча, а предност су дуплирали у 65. минуту голом Оберлина.

Андрија Живковић је био у стартној постави Бенфике, уз већ поменутог Свилара, док Љубомир Фејса није био у протоколу за овај сусрет.