Почетна / Фудбал / Лига шампиона

Б група: Седмица ПСЖ-а, Бајерн побеђује и кад игра лоше

Још у претходној рунди јасно је било да ће у осмину финала ПСЖ и Бајерн Минхен, сада је познато да је прво место у групи припало Парижанима

Селтик је повео на гостовању у Граду светлости, још у првом минуту, кад је лопту у мрежу домаћина закуцао Дембеле после корнера.

То је само разљутило Свеце, који су до полувремена преокренули и не само то, постигли су чак четири гола. Два су била дело Нејмара, а по један Каванија и Мбапеа. У наставку погодили су још једном Кавани, потом су се уписао још Верати и Алвеш.

Парови последњег, шестог кола (5. децембар):

Бајерн – ПСЖ

Селтик – Андерлехт

Андерлехт није имао много избора против Бајерна, био им је потребан макар бод да би сачували наду за освајање трећег места и селидбу у шеснаестину финала Лиге Европе.

Домаћи су играли сјајно прво полувреме, али никако нису успевали да савладају феноменалног голмана Бајерна, Улриха.

То је казнио Роберт Левандовски у 51. минуту, кад је довео Баварце у вођство. Али, нису Белгијанци посустајали, па су голом Ханија изједначили.

Ипак, Баварци побеђују и кад играју лоше. А ново вођство донео им је Химик у 81. минуту, својим првим поготком у Лиги шампиона.

Семафор петог кола Б групе Лиге шампиона:
Андерлехт – Бајерн 1:2 (Хани 63 – Левандовски 51, Химик 77)
ПСЖ – Селтик 7:1 (Нејмар 9, 22, Кавани 28, 79, Мбапе 35, Верати 75, Алвеш 80 – Дембеле 1)
Табела: ПСЖ 15 бодова, Бајерн 12, Селтик 3, Андерлехт без бодова.