B grupa: Sedmica PSŽ-a, Bajern pobeđuje i kad igra loše

0

Još u prethodnoj rundi jasno je bilo da će u osminu finala PSŽ i Bajern Minhen, sada je poznato da je prvo mesto u grupi pripalo Parižanima

Seltik je poveo na gostovanju u Gradu svetlosti, još u prvom minutu, kad je loptu u mrežu domaćina zakucao Dembele posle kornera.

To je samo razljutilo Svece, koji su do poluvremena preokrenuli i ne samo to, postigli su čak četiri gola. Dva su bila delo Nejmara, a po jedan Kavanija i Mbapea. U nastavku pogodili su još jednom Kavani, potom su se upisao još Verati i Alveš.

Parovi poslednjeg, šestog kola (5. decembar):

Bajern – PSŽ

Seltik – Anderleht

Anderleht nije imao mnogo izbora protiv Bajerna, bio im je potreban makar bod da bi sačuvali nadu za osvajanje trećeg mesta i selidbu u šesnaestinu finala Lige Evrope.

Domaći su igrali sjajno prvo poluvreme, ali nikako nisu uspevali da savladaju fenomenalnog golmana Bajerna, Ulriha.

To je kaznio Robert Levandovski u 51. minutu, kad je doveo Bavarce u vođstvo. Ali, nisu Belgijanci posustajali, pa su golom Hanija izjednačili.

Ipak, Bavarci pobeđuju i kad igraju loše. A novo vođstvo doneo im je Himik u 81. minutu, svojim prvim pogotkom u Ligi šampiona.

Semafor petog kola B grupe Lige šampiona:
Anderleht – Bajern 1:2 (Hani 63 – Levandovski 51, Himik 77)
PSŽ – Seltik 7:1 (Nejmar 9, 22, Kavani 28, 79, Mbape 35, Verati 75, Alveš 80 – Dembele 1)
Tabela: PSŽ 15 bodova, Bajern 12, Seltik 3, Anderleht bez bodova.