C grupa: Spektakularne makazice Grizmana, lagana četvorka Čelzija

0

Čelzi je ostvario važnu pobedu protiv Karabaga u Azerbejdžanu, a taj trijumf i definitivno ih je odveo u nokaut fazu

Čelzi je, ako se pogleda krajnji rezultat, lako i ubedljivo slavio na Olimpijskom stadionu u Bakuu. Ali, uz obilatu pomoć portugalskog arbitra De Souze.

Naime, kad je u 21. minutu svirao jedanaesterac za goste, De Souza je bez ikakve potrebe isključio Sadigova, te je Karabag ostao sa desetoricom. Azar je sa bele tačke bio precizan.

Do kraja meča Čelziju je sviran i drugi penal, ovoga puta vrlo diskutabilan, a njega je realizovao iz drugog pokušaja Fabregas. Iz igre je još pogađao Vilijan i to dva puta.

Parovi poslednjeg, šestog kola (5. decembar):

Čelzi – Atletiko

Roma – Karabag

Tvrd meč u Madridu, očekivano tvrd, odigrali su Atletiko i Roma. Pobedio je domaćin, koji je na taj način sačuvao kakvu-takvu nadu za plasman u nokaut fazu, ali je daleko realnije da budu na kraju treći i presele se u šesnaestinu finala Lige Evrope.

Gol odluke, i to kakav, postigao je Antoan Grizman! Fantastično je Francuz zahvatio makazice i postigao najlepši gol ove sezone u Ligi šampiona. Pobedu je potvrdio Gameiro pet minuta pre kraja.

Semafor petog kola C grupe Lige šampiona:
Karabag – Čelzi 0:4 (Azar 21. jedanaesterac, Vilijan 36, 85, Fabregas 71. jedanaesterac)
Atletiko – Roma 2:0 (Grizman 69, Gameiro 85)
Tabela: Čelzi 10 bodova, Roma 8, Atletiko 6, Karagab 2.