Почетна / Фудбал / Лига шампиона

Јувентус ношен резервама брзопотезно славио са играчем више, гол Вардија за наду Лестера (ВИДЕО)

Севиља доминирала против шампиона Енглеске, али је примила гол из јединог правог напада ривала у финишу меча, уз то је домаћи тим промашио пенал, промашио Кореа над којим је и направљен фаул

Севиља је могла и убедљивије да савлада шампиона Енглеске Лестер, који се и на Острву мучи да опстане.

Домаћин је до предности могао у 14. минуту када је Вес Морган оборио Хоакина Кореу у казненом Лестера за пенал. Потврдило се старо правило, над киме је направљен пенал - не треба да га шутира. На креч је стао Кореа, а Шмајхел је ухватио живу лопту.

Ипак, 11. минута касније нови пропуст одбране Лисица. Ескудеро је упутио центаршут са леве стране, лопта је падала на супротни ћошак петерца, Сарабиа је главом налетео и пошто је у скоку био бољи од Фукса, закуцао је лопту у супротан угао.

Севиља је низала шансе, није било превише сјајних, бар не до 62. минута, када је дугу лопту прихватио Стеван Јоветић, повукао три играча у срце казненог, а онда одложио лопту на страну усамљеном Кореи, коме је остао лакши део посла, да је пошаље у мрежу за 2:0.

Лестер се "јавио" тек пред крај, Дринквотер је прошао по левој страни, убацио лопту по земљи, где је на петерцу ногу само подметнуо Џејми Варди - 2:1. Била је то прва права акција гостију на Пиринејима.

Када је у питању меч у Португалији одлучујући детаљи збили су се средином оба полувремена.

У првом је Алекс Тељес прво снажно фаулирао Квадрада, непун минут касније на исти начин Лихтштајнера, па му је судија Феликс Брих дао два жута картона, те је Јувентус од 27. минута имао играча више.

А, онда два сјајна потеза тренера Старе даме Масимилијана Алегрија. У 67. минуту увео је Пјацу, који је у 72. натрчао на лопту која се одбила од одбрамбеног играча Порта и сместио је у мрежу за 0:1.

Минут касније ушао је Дани Алвеш и непуних 60 секунди касније утрчао је по десном беку далеко у казнени ривала и налетео на набачену лопту за 0:2.

Семафор осмине финала Лиге шампиона:

14. фебруар:

Бенфика – Борусија Дортмунд 1:0 (Митроглу 48)

ПСЖ – Барселона 4:0 (Ди Марија 18, 55, Верати 40, Кавани 72)

15. фебруар:

Бајерн Минхен – Арсенал 5:1 (Робен 11, Левандовски 53, Aлкантара 56, 63, Милер 88 - Санчез 30)

Реал Мадрид – Наполи 3:1 (Бензема 19, Крос 49, Каземиро 54 - Инсиње 8)

21. фебруар:

Бајер Леверкузен – Атлетико Мадрид 2:4 (Белараби 48, Савић 68. аутогол - Саул 17, Гризман 25, Гамеиро 58, Торес 86)

Манчестер Сити – Монако 5:3 (Стерлинг 26, Агуеро 58, 71, Стоунс 77, Сане 83 - Фалкао 32, 61, Ембапе 40)