Почетна / Фудбал / Лига шампиона

Реал сигуран, Бајерн силан против Арсенала, бомбе Робена и Каземира, Мажић добар

Фудбалери Реала из Мадрида са 3:1 су савладали Наполи, док је Бајерн из Минхена са 5:1 тријумфовао против Арсенала у вечерашњим мечевима осмине финале Лиге шампиона.

Краљевски клуб је у првом мечу стекао два поготка вишка пред реванш. Наполитанци су први дали гол, али Мадриђани су успели да преокрену и да дођу до тријумфа (3:1).

Наполи је у осмом минуту преко Инсињеа дошао до предности. Он је одлично реаговао на додавање Хамшика, видео је да је Навас напустио гол и са 30 метара је затресао мрежу.

У 19. минуту Карвахал је добро центрирао, Бензема је био највиши у скоку, Рејна није могао ништа, те је на семафору "освануло" 1:1.

Мадриђани су до преокрета дошли у 49. минуту, Роналдо је био асистент, стрелац је био Крос са ивице казненог простора.

У 54. минуту Каземрио је дао евро гол са 20-ак метара, био је то прелеп волеј везисте Реала.

Бајерн из Минхена на реванш у Лондон иде са предношћу од 5:1. Баварци су заслужено славили, били су бољи тим, посебно у другом делу игре.

Робен је у 11. минуту маестралним голом довео Баварце у вођство. Био је то спектакуларан погодак Холанђанина са 20-ак метара.

У 30. минуту Санчез је "поравнао" резултат. Он је прво промашио пенал, тачније Нојер му је одбранио, али се онда сјајно снашао и погодио мрежу домаћег тима.

Најстрожу казну скривио је Левандовски који је неспретно стартовао у свом казненом простору, а наш Милорад Мажић је то окарактерисао као прекршај за једанаестерац.

Пољак се у 53. минуту искупио за несмотреност из првог полувремена. Лам је центрирао са десне стране, а Левандовски је надскочио Мустафија и затресао мрежу Тобџија.

Три минута касније Леванвоски је петом сјајно асистирао до Тијага Алкантаре коме није било тешко да погоди за 3:1. У 63. минуту Бразилац је дао још један леп гол за 4:1.

Коначних 5:1 поставио је Милер у 88. минуту.

Семафор осмине финала Лиге шампиона:

14. фебруар:

Бенфика – Борусија Дортмунд 1:0 (Митроглу 48)

ПСЖ – Барселона 4:0 (Ди Марија 18, 55, Верати 40, Кавани 72)

15. фебруар:

Бајерн Минхен – Арсенал 5:1 (Робен 11, Левандовски 53, Тијаго 56, 63, Милер 88 - Санчез 30)

Реал Мадрид – Наполи 3:1 (Бензема 19, Крос 49, Каземиро 54 - Инсиње 8)