ЧУДО У ПАРИЗУ: ПСЖ декласирао Барсу, Бенфика боља од Милионера

5

Прави дебакл доживели су изабраници Луиса Енрикеа на гостовању Пари Сен Жермену

Фудбалери ПСЖ-а савладали су екипу Барселоне са убедљивих 4:0 у првој утакмици осмине финала Лиге шампиона.

Парижани су екипа која тешко губи на свом терену, али исто тако познато је да Барселона на свако гостовање путује са истим амбицијама, које подразумевају само победу.

Ипак, овога пута Каталонци наишли су на тврд орах у виду Светаца, који су много спремнији ушли у овај дуел.

Лопта је у првих 45 минута чешће била у ногама гостујућих фудбалера, но изабраници Луиса Енрикеа нису успевали да створе акцију којом би угрозили гол Парижана.

Знатно одлучнији били су играчи Унаи Емерија. У 18.минуту дефанзивац Барселоне Умтити направио је прекршај на 20 метара од свог гола. Иза лопте је стао Анхел Ди Марија и прецизним ударцем послао лопту у горњи леви угао Тер-Штегена.

Само пет минута пре истека првог полувремена Марко Верати одлично је упослио младог Дракслера, који је још једном показао своје умеће и поред двојице противничких дефанзиваца матирао Тер Штегена.

Сличан развој ситуације и у другом полувремену. Наставила је лопта да се налази у поседу гостију, али поново конкретнији били су Свеци. Великих 3:0 у 55. минуту донео је Ди Марија другим голом на мечу.

Није ту био крај Барселониним мукама. Нове главобоље Енрикеовим играчима задао је Едисон Кавани у 72. минуту после додавања Мунијеа.

Покушавали су гости да до краја меча да ублаже пораз, а најближи поготку био је Умтити после прекида, када је погодио стативу.

Био је ово тежак пораз Барселоне на гостовању ПСЖ-у, који су Каталонцима задали прави домаћи задатак пред реванш на Ноу Кампу.

У другој утакмици вечери Бенфика је својим навијачима приредила спектакл победом над Борусијом из Дортмунда 1:0.

Слична утакмица била је ова у Португалији попут оне у Француској. Борусија је контролисала игру, али ни они, као ни Барселона, нису успевали да угрозе гол портивника.

Орлове је у вођство довео грчки голгетер Костас Митроглу почетком другог полувремнена, али је само десет минута касније велику шансу Милионера за поравнање прокоцкао Обамејанг

Репрезентативац Габона је био непрецизан са беле тачке, а убрзо потом је и напустио игру. Свих 90 минута у саставу Бенфике био је српски репрезентативац Љубомир Фејса.

Семафор осмине финала Лиге шампиона:

14. фебруар:

Бенфика – Борусија Дортмунд 1:0 (Митроглу 48)

ПСЖ – Барселона 4:0 (Ди Марија 18, 55, Верати 40, Кавани 72)

Djidji

U zivotu nisam video ovakvo unistavanje Barse... Napred PSZ!

Ima jos neko

Bajern 2013. ih je isto tako urnisao. 4-0 u Minhenu i 3-0 u Barseloni.

erik

Odlicno! Kao navijac Barselone kazem da mi je drago zbog ovog rezultata jer ce konacno oterati ovu neznalicu Luis Enrikea! Covek je upropastio jedan sistem koji su ljudi igrali poslednjih 20 godina, i mnogim fanovima(izmedju ostalih i meni) ubio volju za gledanje Barse.

MX

Sjajna igra PSZ-A! Zgromili su Barselonu potpuno...Katalonci su jos dobro prosli,jer su mogli da prime bar jos dva-tri gola,a da se to odigralo bilo bi isto potpuno zasluzeno.Sudjenje perfektno,tako da Barselona konacno ispada,a Francuzi su pokazali bas kao i Bajern pre 4 sezone,kako se unistava tim kao Barselona. PSZ po meni,dolazi do polufinala komotno.