Почетна / Фудбал / Лига шампиона

Гол Влаховића, Милионери „провозали“ Гудеља - Француз Ра(з)био Звездиног џелата (ВИДЕО)

Бенфика и даље није поражена од француског тима на свом стадиону, Челзи разбио Милан

Фудбалери Бенфике и Пари Сен Жермена одиграли су вечерас у Лисабону нерешено 1:1, у утакмици трећег кола Групе Х Лиге шампиона.

Био је ово 250. меч ПСЖ-а у еврокуповима. Никад француски тим није победио Бенфику на Ла Лушу.

Француски клуб је повео у 22. минуту, након акције у којој су учествовали Килијан Мбапе, Нејмар и Лионел Меси.

Асистенцију је уписао Нејмар, а гол је са ивице шеснаестерца постигао аргентински нападач.

Меси је тако постао једини играч који је постигао гол против 40 различитих екипа у Лиги шампиона.

Бенфика је до изједначења дошла у 41. минуту. Енцо Фернандес је убацио лопту у казнени простор, а њу је на путу ка голу 'закачио' Данило и постигао аутогол.

Јувентус је у Торину победио Макаби Хаифу са 3:1.

Адриан Рабио је у 35. минуту искористио одличну асистенцију Анхела ди Марије, изашао сам пред гол и лако савладао голмана Џоша Коена.

На други погодак чекало се до 50. минута. Одличну асистенцију у простор поново је упутио Ди Марија, а сам пред голмана овог пута излази српски играч Душан Влаховић, који се потом уписује у стрелце.

Исти актери учествовали су у акцији у 63. минуту, када је Влаховићев гол поништен због офсајда.

Израелски првак је смањио резултат у 75. минуту преко Дина Давида, док је Рабио у 83. минуту после корнера био највиши у скоку за коначних 3:1.

Српски фудбалер Филип Костић је играо за домаћи тим до 66. минута, а Влаховић је седам минута дуже био на терену.

За шест дана ПСЖ дочекује Бенфику, а Макаби је домаћин Јувентусу.

Фудбалери Манчестер ситија победили су вечерас на свом терену екипу Копенхагена са 5:0, у утакмици трећег кола Групе Г Лиге шампиона.

Водећи гол за домаћи тим постигао је Ерлинг Халанд у седмом минуту, након асистенције Жоаа Кансела.

Волеј ударац у 32. минуту упутио је играч Ситија Серхио Гомес, а до одбијене лопте је у наставку акције дошао норвешки нападач, који је тако постигао пети гол ове сезоне у Лиги шампиона.

Халанд је тако постао трећи играч у историји, који је у прве три утакмице Лиге шампиона за енглески клуб постигао по бар један гол, након Маруана Шамаха (Арсенал) и Ферана Тореса (Сити).

Сити је повећао резултат у 39. минуту, након што је аутогол постигао Давид Хочолава.

У 54. минуту у казненом простору Копенхагена новозеландски фудбалер Марко Стаменић повукао је за дрес Емерика Лапорта, а минут касније са пенала је био прецизан Ријад Марез.

Коначан резултат поставио је Хулијан Алварес у 76. минуту, пошто је искористио асистенцију Мареза.

Борусија Дортмунд је на гостовању победила Севиљу 4:1.

Немачки клуб је повео у шестом минуту, када је Рафаел Гереро искористио центаршут Џуда Белингема, ушао у казнени простор и прецизним ударцем савладао голмана Бона.

У стрелце се у 41. минуту уписао и Белингем. Млади енглески фудбалер је после одличног дриблинга избацио из игре српског играча Немању Гудеља и лопту послао у мрежу.

Два минута касније уследио је ударац Јосуфе Мукока, након којег се у стрелце уписао Карим Адејеми, опет је “извозан” Гудељ.

Севиља је смањила резултат у 51. минуту, пошто је после корнера највиши у скоку био Јусеф Ен-Несири.

До краја меча у стрелце се за госте уписао и Јулијан Брант, који је главом постигао гол у 75. минуту, после центаршута Мукока.

Гудељ је одиграо цео меч за екипу Севиље.

У следећем колу за шест дана Сити гостује Копенхагену, а Борусија Дортмунд дочекује Севиљу.

Фудбалери Челсија победили су вечерас на свом терену екипу Милана са 3:0, у утакмици трећег кола Групе Е Лиге шампиона.

Челси је повео у 24. минуту када се после корнера и велике гужве у казненом простору најбоље снашао Весли Фофана.

Десетак минута касније у стрелце се уписао и Мејсон Маунт, али је тај гол домаћег тима поништен због офсајда.

Врло брзо после тог поништеног гола повредио се Форана, стрелац првог поготка, и морао је да напусти игру због повреде десног колена.

Тим са Стамфорд Бриџа је доминирао у наставку меча, а питање победника решио је на почетку другог полувремена.

Прво је Пјер-Емерик Обамејанг са петерца, после центаршута Риса Џејмса, погодио за 2:0 у 56. минуту, а потом је асистент код другог гола искористио додавање Рахима Стерлинга и лепо савладао голмана Милана у 62. минуту.

Џејмс је са 22 године и 301 даном постао најмлађи играч Челсија који се уписао у стрелце и асистирао за гол у истој утакмици Лиге шампиона.

Фудбалери Челсија ће у наредном колу гостовати Милану, док ће Динамо угостити Салцбург.

Фудбалери Реал Мадрида победили су вечерас на свом терену Шахтјор из Доњецка са 2:1, у утакмици трећег кола Групе Ф Лиге шампиона.

Реал је уписао и трећу победу и са максималних девет бодова је први на табели, док је украјински тим други са четири освојена бода.

Шпански тим је повео у 13. минуту поготком Родрига. Капитен Шахтјора Тарас Степаненко није био опрезан, Родриго је то искористио, дошао до лопте и погодио ударцем са ивице казненог простора.

Петнаест минута касније на семафору је писало 2:0. После брзе размене пасова, Родриго је проиграо Винисијуса Жуниора који је матирао голмана гостујућег тима.

Шахтјор се није предавао и успео је у 39. минуту да преполови предност Реала поготком Олександра Зубкова. Богдан Михајлченко је центрирао, а Зубков је „ухватио” волеј и лепо савладао сународника Андрија Лунина.

У наставку меча је било прилика на обе стране, али се резултат није мењао.

У првом мечу ове групе, Лајпциг је раније данас победио Селтик са 3:1.

Фудбалери Реала ће у наредном колу гостовати Шахтјору у Варшави, док ће Лајпциг у госте Селтику.