Rutinski trijumf Zvezde u Jerevanu, VAR dva puta ispravio sudiju (FOTO)

23

Crvena zvezda će u plej ofu igrati protiv Makabija iz Haife, prvo u gostima

Pjunik – Crvena zvezda 0:2 (0:1)

Jerevan - Stadion: Vazgen Sargsjan. Gledalaca: 4.157. Sudija: Viliam Kolum (Škotska). Pomoćnici: David Mekgiči i Frensis Konor. VAR sudija: Denis Higler (Holandija).  Žuti kartoni: Žuninjo, Avagjan (Pjunik), Eraković, Dragović, Mustafa (Crvena zvezda). Strelci: 0:1 Gelor Kanga (penal) u 44, 0:2 Milan Pavkov 0:2. minutu.

PJUNIK: Bučnev, Harutjunjan (od 78. Ausi), Juričić (od 85. Mladenović), Avagjan (od 78. Najarjan), Bratkov (od 78. Gereginjan), Kočuk, Dašjan, Gonzales, Kovalenko, Otubanjo (od 62. Radeski), Žuninjo. Trener: Jegiše Melikian.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Eraković (od 64. Stanković), Milunović, Dragović, Gobeljić, Kangva, Sanogo, Kanga (od 77. Srnić), Bukari (od 68. Mustafa), Katai (od 63. Ben), Pavkov. Trener: Dejan Stanković.

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u plej-of kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto su u Jerevanu u revanš meču trećeg kola kvalifikacija pobedili Pjunik sa 2:0.

Posle ubedljivih 5:0 iz Beograda, crveno-beli su u Jerevanu slavili golovima Gelora Kange u 44. minutu sa penala i Milana Pavkova u 60. minutu.

Dva najzanimljivija detalja iz prvih 45 minuta bila su dva penala za crveno-bele koja su dosuđena posle konsultacija sudije sa VAR-om.

Prvi je dosuđen u 30. minutu nakon što je jedan igrač Pjunika igrao rukom, ali je šut Aleksandra Kataija odbranio golman Stanislav Bučnev.

U finišu tog dela igre, ponovo je reagovao VAR pošto je u kaznenom prostoru oboren Seku Sanogo. Ovog puta, odgovornost je preuzeo Kanga i u 44. minutu doneo vođstvo svojoj ekipi.

Pobedu Zvezde potvrdio je Pavkov u 60. minutu kada je glavom, posle centaršuta Milana Gobeljića, savladao golmana domaće ekipe.

Zvezda će se za plasman u grupnu fazu Ligu šampiona boriti sa Makabijem iz Haife. Izraelski tim je večeras na Kipru izgubio od Apolona sa 2:0, ali je dalje prošao zbog pobede u prvom meču od 4:0.

Tok meča:

Trener Stanković je izvršio tri promene u odnosu na prvi meč.

Suspendovanog Rodića na levom beku menja Gobeljić.

U špicu je Pavkov umesto Pešića, dok Sanogo igra umesto Ivanića.

Na stadionu je nešto više od četiri hiljade navijača. Među njima je i dvestotinak Delija.

1. poluvreme:

5. minut: Još traje "ispitivanje snaga".

7. minut: Najavljeno je bilo da će Eraković igrati desnog, a Gobeljić levog beka, ali su se od starta zarotirali na terenu.

13. minut: Posle odbitaka nekoliko na ivici kaznenog Pjunika, lopta je došla do Kataija, usledio je volej iz kolena, lopta je završila nekoliko metara pored stative.

24. minut: Juričić je po desnoj strani išao, niko mu nije izašao u blok, opalio je sa 16 metara, ali Borjan je bio na oprezu, odbio je loptu.

25. minut: Korner za Zvezdu. Lopta ubačena u peterac, promao je Milunović glavom, lopta je zakačila nekog, pala i primirila se na tri metra, probao je Milunović potom nogom, ali je sjajno zicer odbranio Bučnev.

27. minut: VAR je sudiju iz Škotske pozvao da pogleda situaciju kod Zvezdinog kornera, snimak je ukazao da je Žuninjo igrao rukom. Sudija mu je pokazao žuti karton i pokazao na kreč.

29. minut: Loptu je uzeo Katai, gađao donji desni ugao, ali ga je pročitao i odbranio poluvisok šut golman Bučnev.

40. minut: Ubacio je Bukari, a Pavkov je sa šest metara glavom šutirao tik iznad prečke.

44. minut: Korner za Zvezdu i opet posle više od minuta VAR zove sudiju. Sada su videli da je Avagjan vukao Sanoga. Opet je sudija iz Škotske pokazao na kreč, Avagjanu dao žuti karton, a sada je loptu uzeo Gelor Kanga. Pročitao ga je golman, ali je Zvezdin internacionalac bio precizniji od Kataija, Pjunik - Crvena zvezda 0:1.

2. poluvreme:

46. minut: Mitrović je zamenio Sanoga.

55. minut: Više napada domaćin u nastavku, ali je bez prave šanse.

60. minut: Gobeljić podiže loptu sa desne strane, Pavkov uskače na tri metra nosi sve pred sobom i potom glavom lako matira golmana, Pjunik - Crvena zvezda 0:2.

64. minut: Izašli su Katai i Eraković, zamenili su ih Ben i Stanković.

65. minut: Lopta se srećom odbila do Juričića u kaznenom Zvezde, šah mat pozicija, ali se Borjan sjajno bacio i loptu vrhovima prstiju skrenuo u korner.

82. minut: Mustafa je ušao u liniju kretanja rivalu na 18 metara od gola, čini se da ga je sudija nepravedno kaznio žutim kartonom. Iz slobodnjaka sjajan šut Kočuka, ali još bolja i lepša parada Borjana, sprečio je da domaćin smanji.

90. minut: Dalekometan šut Mladenovića, lopta je fijuknula kraj stative Zvezdinog gola

Liga šampiona - 3. kolo kvalifikacija:

Žalgiris - Bodo Glimt 1:1 (Kjeremeh 39 - Mugiša 51)prvi meč 0:5

Apolon - Makabi Haifa 2:0 (Ongenda 19, Kol 27)prvi meč 0:4

Pjunik - Crvena zvezda 0:2 (Kanga 44. penal, Pavkov 60)prvi meč 0:5

Viktorija Plzen - Šerif 2:1 (Kliment 10, Moskera 62 - Akanbi 47), prvi meč 2:1

Mitjiland - Benfika 1:3 (Sisto 63 - Fernandez 23, Arauho 56, Gionkalveš 88), prvi meč 1:4

Dinamo Zagreb - Ludogorec 4:2 (Drmić 12, Oršić 27, 44, Petković 87. penal - Despodov 45+4, 49. penal), prvi meč 2:1

Ferencvaroš - Karabag 1:3 (Traore 86 - Zubir 7, Vađi 54, 78)prvi meč 1:1

PSV - Monako, prvi meč 1:1

Šturm - Dinamo Kijevprvi meč 0:1

Rendžers - Rojal Unionprvi meč 0:2