Почетна / Фудбал / Лига шампиона

Букари звезда вечери - Црвено-бели петардом на корак од плеј-офа (ФОТО, ВИДЕО)

Црвена звезда ће се, ако прође, са Макабијем борити за групну фазу Лиге шампиона

Црвена звезда – Пјуник 5:0 (3:0)

Београд - Стадион: Рајко Митић. Гледалаца: 40.456. Судија: Aртур Дијас (Португалија). Жути картони: Катаи, Драговић, Родић x2 (Црвена звезда), Гонзалес, Коваленко (Пјуник). Црвени картон: Милан Родић (Црвена звезда) у 89. минуту. Стрелци: 1:0 Осман Букари у 29, 2:0 Кингс Кангва у 33, 3:0 Осман Букари у 44, 4:0 Осман Букари у 70, 5:0 Стефан Митровић у 77. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Ераковић, Милуновић, Драговић, Родић, Кангва, Канга (од 76. Саного), Иванић (од 76. Митровић), Букари (од 76. Мустафа), Катаи (од 67. Срнић), Пешић (од 69. Павков). Тренер: Дејан Станковић.

ПЈУНИК: Јурченко, Хосе, Харутјуњан (од 66. Ненадовић), Отубањо (од 57. Радески), Јуричић (од 87. Младеновић), Давидјан (од 46. Гонзалес), Кочук, Жунињо, Гајић, Коваленко, Дашјан. Тренер: Јегише Меликиан.

Црвена звезда је у првом мечу 3. кола квалификација за Лигу шампиона убедљиво савладала Пјуник 5:0!

Звезда вечери на Маракани био је новајлија Осман Букари, шпартао је тереном попут цртаног јунака Спиди Гонзалеса, одбрана јерменског тима није знала како да га заустави.

Дао је четири гола, један му је ВАР поништио, па је остао "само" на хет-трику.

Преостала два гола постигла су, такође, новајлије. Први Кангва грудима, а други Митровић само што је крочио на терен петнаестак минута пред крај.

Како ствари стоје за групну фазу Лиге шампиона Звезда ће се борити са Макабијем их Хаифе, који је у првом мечу код куће победио Аполон 4:0.

Ток меча

Црвена звезда против јерменског тима креће у скоро истом саставу као што је одиграла и последњи меч против Радника када је било 6:0.

Тренер Дејан Станковић је у шпицу указао поверење повратнику Пешићу.

Измене су на десном беку где је уместо Гобељића млади Ераковић, док Букари игра уместо тек пристигло Митровића.

- Знамо шта нас очекује, играмо код куће, прихватамо улогу фаворита, поштујемо сваког и са доста стрпљења и памети ћемо ући у овај меч - рекао је Станковић. - Задовољан сам новајлијама, очекујем од њих да дају још више да уђу у историју Звезде. Да се не заваравамо, неће бити лако и нико неће да нам се склони. Никога нећемо потценити.

Звездин тренер је додао да се зна циљ.

- Очекујем јак отпор, али на нама је да тај отпор сломимо. Видели смо да имају квалитет што смо показали и против Дуделанжа.

Прво полувреме:

Неколико десетина навијача на Маракани има и Пјуник.

2. минут: Корнер за госте, лопта избачена из казненог Звезде, брза контра, Иванић кроз средину даје лопту десно у фор за Пешића, он сјајно упошљава по земљи у петерцу Букарија за лаку егзекуцију и ерупцију славља на Маракани.

3. минут: Обило се Звезди о главу што од трећег кола квалификација има ВАР. Судија из Португалије поништио је гол, снимак је показао да је Букарију стопало било у офсајду.

8. минут: После бурног почетка меч је ушао умало "мирније воде".

14. минут: Фаул са леве стране на тридесетак метара, лопта убачена у казнени Пјуника, Пешић је захватио главом лопту одлично, гађао даљи доњи угао, али се бацио и одбранио Јурченко.

16. минут: Напад Звезде, лопта је дошла на десну страну, поново је искоса шутирао Букари са десетак метара, гађао је по земљи даљи угао, али је Јурченко направио шпагу и одбранио ногом.

18. минут: Пробао је продором Иванић, под пратњом двојице је ушао у казнени, побегла му је мало лопта, али је уклизао, пробао, слабо је захватио лопту, али је докачио и голмана и фаулирао га.

25. минут: Катаи је због протеста добио жути картон.

29. минут: Опет се корнер обио о главу гостима, али сада стварно, јер их је први пут спасио ВАР. Избијена лопта, кренуо је Букари, лопта је дошла до Катаија, а он је на прву кроз средину гурнуо напред у фор Букарију, који је полетео као цртани јунак Спиди Гонзалес, пробао је на 40 метара од гола да га ухвати ривал, али га је новајлија у дресу Звезде отресао, а онда је сам кренуо ка голу, решио је да гурне лопту у страну, претрчао је голмана и лако га матирао, Црвена звезда - Пјуник 1:0.

33. минут: Опет је на десној страни дриблао Букари, решио је да центрира у петерац, прелетела је лопта и голмана и Пешића, али је иза био Кангва и грудима је унео у гол. Судија је зауставио игру, претпоставио је да је Кангва играо руком, али му је Звездин интернационалац рукама позазивао да погледа ВАР. Тако је и било, после комуникације са ВАР собом отишао је и сам судија да провери, а онда је прстом упро на центар, Црвена звезда - Пјуник 2:0.

40. минут: Грешку саиграча је на 17 метара поправљао Драговић, морао је прави фаул и добије жути картон.

44. минут: Опет брза реконтра кроз средину, Кангва лопту даје на десно ка Букарију, види се да му је јача страна продор на десно, али ни то гостима не помаже, вуче лопту на десно и онда кроз ноге ривалу шутира у даљи угао, од стативу се лопта закопрцала у мрежи, Црвена звезда - Пјуник 3:0. Да не беше ВАР-а Букари би за полувреме имао хет-трик.

Друго полувреме:

46. минут: Гонзалез је код гостију заменио Давидјана.

48. минут: Иванић је сјајно убацио са леве стране, на осам метара сам пред голом лопту је промашио Катаи у изгледној позицији.

55. минут: Искоса са 33 метра одапео је бомбу Гонзалез, ишла је у рашље, Борјан је на једвите јаде избоксовао у корнер.

57. минут: Радески је заменио Отубања.

66. минут: Ненадовић је заменио Харатуњана.

67. минут: Срнић је заменио Катаија.

70. минут: Са десне стране је по земљи убацио Букари, али је испало да је то шут у гол, изненадио је голмана Пјуника који је кренуо на центаршут, па је приликом корака уназад песницом лопту само забио у мрежу и потврдио гол, Црвена звезда - Пјуник 4:0.

76. минут: Трострука измена код Звезде, изашли су Канга, Иванић и Букари који се пожалио на повреду. Ушли су Митровић, Саного и Митровић.

77. минут: Тек што је ушао Митровић је добио лопту на левој страни, кренуо је ка казненом, заломио ривала, а онда са 18 метара искоса гађао даљи угао и погодио, Црвена звезда - Пјуник 5:0.

89. минут: За мање од минут Родић је добио два жута картона и искључен је.