Фудбалерке Лиона освојиле осму титулу у Лиги шампиона

0

Лион је освојио осам титула у последњих 12 сезона у Лиги шампиона

Фудбалерке Лиона освојиле су вечерас рекордну осму титулу првака Европе, пошто су у финалу Лиге шампиона у Торину победиле браниоца титуле Барселону са 3:1.

Пред нешто више од 32.000 гледалаца на Јувентусовој Алијанц арени у Торину, Лион је већ после 33 минута водио са 3:0. Француска екипа повела је у шестом минуту голом Амадин Анри, предност је удвостручила Ада Хегерберг у 23. минуту, а трећи гол постигла је Катарина Макарио у 33.

Једини гол за Барселону постигла је Алексија Путељас у 41. минуту. То је био њен 33. гол у сезони и 11. у Лиги шампиона.

Хегерберг се на терен вратила после паузе од 20 месеци због повреде, а са 59 голова у 60 утакмица најбољи је стрелац у Лиги шампиона.

Лион је освојио осам титула у последњих 12 сезона у Лиги шампиона. Капитен Венди Ренар, Сраха Буади и Ежени Ле Сомер учествовале су у освајању свих осам трофеја.

Тренер Лиона Соња Бомпастор постала је прва жена која је као играч и тренер освојила Лигу шампиона. Претходно, као играч освојила је титуле 2011. и 2012. године.

Барселона је пре данашњег имала само један пораз током целе сезоне.