КАТАЛОНЦИ ПОСЛЕ 20 ГОДИНА НИСУ ПРОШЛИ ГРУПНУ ФАЗУ: Бенфика иде даље, Барселона се сели у Лигу Европе

4

Немања Радоњић због повреде леђа није био у саставу Бенфике против Динама

Фудбалери Бенфике обезбедили су вечерас пласман у осмину финала Лиге шампиона, након што су у последњем, шестом колу Групе Е победили Динамо Кијев са 2:0.

Бенфика је заузела друго место у групи са осам бодова, десет мање од првопласираног Бајерна, који је још од раније обезбедио пласман даље.

Вођство Бенфики донео је Јаремчук у 16. минуту, након одличне асистенције Жоа Марија. Бенфика је дуплирала предност у 22. минуту голом Жилберта. Одбрана Динама је лоше реаговала, након чега је лопта стигла до Жилберта који је снажним ударцем савладао голмана Бушчана.

Бајерн је на свом терену победио Барселону са 3:0, па ће Каталонци са треће позицији у групи такмичење наставити у Лиги Европе. Барса после 20 година није прошла групну фазу Лиге шампиона.

Повео је Бајерн у 34. минуту голом Томаса Милера. Роберт Левандовски је центрирао, а Милер главом проследио лопту ка мрежи, коју није успео да стигне Араухо и избије пре него што је прешла гол линију.

Други гол за Бајерн постигао је Лирој Сане у 43. минуту, лепим ударцем из даљине.

Трећи гол за Баварце постигао је Џамал Мусијала у 62. минуту. Алфонсо Дејвис је прошао по левој страни, додао Мусијали, коме није било тешко да савлада Тер Штегена.

Последње место у групи заузео је Динамо Кијев са једним освојеним бодом.

Жреб парова нокаут фазе Лиге шампиона и Лиге Европе одржаће се у понедељак, 13. децембра.

Kоментари (4)

Srbija zemlja Zvezdasa

I Sherif nesrecnim slucajem nije prosao grupu a mogao je da osvoji LS da je prosao jos par rundi i dosao do finala.

Bari

Jeste, najjaci su tim sa kojim smo ikada igrali u LS. Ja sam mislio da ce da osvoje LS ove godine al zaista.