Почетна / Фудбал / Лига шампиона

ЛШ: Сити после преокрета савладао ПСЖ, Реал победом над Шерифом осигурао пласман у осмину финала

Фудбалери Манчестер ситија победили су вечерас на свом терену Пари Сен Жермен са 2:1, у петом колу Групе А Лиге шампиона.

Повео је Пари Сен Жермен у 50. минуту голом Килијана Мбапеа. Меси је послао лопту у шеснаестерац, она се одбила од играча Ситија, стигла до Мбапеа који је прецизним ударцем затресао мрежу.

Изједначење Ситију донео је Рахим Стерлинг у 63. минуту. Након доброг центаршута Кајла Вокера, Жезус је закачио лопту коју је Стерлинг у паду проследио у мрежу.

Преокрет и победу Ситију донео је Габијел Жезус голом у 76. минуту, након асистенције Бернарда Силве.

У истој групи, Лајпциг је у гостима победио Клуб Бриж са 5:0.

Голове за Лајпциг постигли су Кристофер Нкунку у 12. и трећем минуту судијске надокнаде времена, Емил Форсберг из пенала у 17. и првом минуту надокнаде полувремена и Андре Силва у 26. минуту.

Манчестер сити и ПСЖ су коло пре краја обезбедили пласман у осмину финала. Сити је са 12 бодова осигурао прво место у групи, док је ПСЖ са осам поена сигурно други.

Борбу за трећу позицију и наставак такмичења у Лиги Европе водиће Лајпциг и Клуб Бриж. Тренутно обе екипе имају по четири освојена бода.

У последњем колу, Лајпциг ће дочекати Сити, док ће Клуб Бриж гостовати Пари Сен Жермену.

Фудбалери Реал Мадрида победили су у гостима Шериф са 3:0, у петом колу Групе Д Лиге шампиона и тако осигурали пласман у осмину финала.

Реал је повео у 31. минуту голом Давида Алабе из слободног ударца. Предност Реала дуплирао је Тони Крос у поготком у првом минуту надокнаде полувремена. Он је лепо шутирао са ивице шеснаестерца и под пречку погодио гол Шерифа.

Трећи гол за Реал постигао је Карим Бензема у 55. минуту, након асистенције Ферланда Мендија.

Ранније данас, у истој групи Интер је победио Шахтјор са 2:0, и уз Реал осигурао пласман у следећу фазу такмичења.

Шериф је након пораза трећи у групи и такмичење ће наставити у Лиги Европе.

Реал је први у групи са 12 бодова, Интер други са 10, Шериф трећи са шест, а Шахтјор последњи са једним бодом.

У последњем колу, у борби за прво место у групи, састаће се Реал Мадрид и Интер, док ће Шахтјор дочекати Шериф.

Фудбалери Милана победили су вечерас на гостовању екипу Атлетико Мадрида са 1:0, у мечу петог кола Групе Б Лиге шампиона.

Једини гол на мечу виђен је у 87. минуту. Франк Кеси је упутио центаршут у казнени простор, а најбољи у скоку је био Жуниор Месијас, који је тако италијански тим оставио у игри за пласман у нокаут фазу Лиге шампиона.

Ливерпул је у другом мечу групе на свом терену савладао Порто са 2:0.

Енглески тим, који је раније осигурао прво место у групи и пласман у нокаут фазу, до вођства је могао у 37. минуту, али је гол Садија Манеа поништен због офсајда.

До предности домаћи тим долази у 52. минуту. Након изведеног слободног ударца, и добре интервенције одбране Порта, до одбијене лопте је дошао Тијаго Алкантара, који је упутио прецизан ударац са дистанце.

Коначан резултат поставио је Мохамед Салах у 70. минуту, на асистенцију Џордана Хендерсона.

Српски фудбалер Марко Грујић играо је за Порто од 77. минута.

У Групи Б Ливерпул води са 15 бодова, Порто је други са пет бодова, трећи Милан има четири, а исти број бодова на последњем месту има Атлетико Мадрид.

У наредном колу Милан дочекује Ливерпул, а Порто на свом терену игра против Атлетико Мадрида.

Фудбалери Спортинга из Лисабона пласирали су се у осмину финала Лиге шампиона, пошто су на свом терену савладали Борусију Дортмунд са 3:1, у мечу петог кола Групе Ц.

Педро Гонсалвеш је у 30. минуту искористио грешку одбрамбеног играча Борусије Ника Шулца, а у наставку акције лако је савладао голмана Грегора Кобела.

Гонсалвеш је девет минута касније постигао свој други гол, након што је упутио прецизан ударац са ивице шеснаестерца.

У наставку меча директан црвени картон добио је играч гостујуће екипе Емре Џан, у 74. минуту.

Шест минута касније досуђен је пенал за лисабонски тим, после прекршаја Дан Аксела Загадуа над Паулињом.

Гонсалвешу је ударац са "беле тачке" одбранио Кобел, али се лопта одбила на главу Педру Пору, који је у 81. минуту затресао мрежу гостију.

Коначан резултат поставио је Доњел Мален у трећем минуту надокнаде времена.

Ајакс је осигурао прво место у Групи Ц са 15 бодова, Спортинг је други са девет бодова, док трећа Борусија Дортмунд има шест бодова и наставља такмичење у нокаут фази Лиге Европе. Последња је екипа Бешикташа без бодова.

У последњем колу Ајакс дочекује Спортинг, а Борусија Дормтунд дочекује Бешикташ.