Почетна / Фудбал / Лига шампиона

ЛШ: Манчестер после нестварног преокрета бољи од Аталанте, Роналдо поново донео тријумф Јунајтеду

Јувентус у гостима победио Зенит, Челзи убедљив против Малмеа, Бајерн разбио Бенфику, без голова у мечу Лила и Севиље

Фудбалери Манчестер јунајтеда победили су вечерас на свом терену екипу Аталанте са 3:2, у мечу трећег кола Групе Ф.

Тим из Бергама повео је у 15. минуту голом хрватског фудбалера Марија Пашалића, да би до полувремена резултат повећао Мерих Демирал (29. минут), након што је главом одлично реаговао на центаршут из корнера.

Резултат је у 53. минуту смањио Маркус Рашфорд, након одличне асистенције Бруна Фернандеша.

Изједначење домаћој екипи донео је у 75. минуту Хари Мегвајер, који је искористио лошу реакцију у одбрани гостију.

Гол за потпуни преокрет постигао је Кристијано Роналдо главом у 81. минуту, после центаршута Лука Шоа.

У другом мечу ове групе Виљареал је у Берну био бољи од Јанг Бојса са 4:1.

Емери Пино је у шестом минуту довео шпански тим у вођство, а Ђерар Морено је у 16. минуту постигао други гол за Виљареал.

Резултат је смањио Мешак Елија у 77. минуту, да би затим гости преко Алберта Морена у 88. и Самјуела Чуквуезеа у другом минуту надокнаде поставили коначан резултат.

Јунајтед води у Групи Ф са шест бодова, Виљареал је други са четири бода, трећа Аталанта има исти број бодова, док је Јанг Бојс последњи са три бода.

У наредном колу 2. новембра Аталанта дочекује Јунајтед, а Виљареал на свом терену игра против Јанг Бојса.

Фудбалери Јувентуса победили су у гостима Зенит са 1:0, у трећем колу Групе Х Лиге шампиона.

Стрелац победоносног гола за Јувентус био је Дејан Кулушевски у 86. минуту. Он је добро реаговао на центаршут Матија Де Шиља и главом погодио десни угао гола Зенита.

У другом мечу Групе Х, Челзи је као домаћин победио Малме са 4:0.

Челзи је повео голом Андреаса Кристенсена у деветом минуту. Он је прецизним ударцем у десни угао искористио одличну асистенцију Тијага Силве. Челзи је до другог гола стигао у 21. минуту. Стрелац је био Жоржињо из пенала, након што је у шеснаестерцу оборен Тимо Вернер.

Каи Харвец је у 48. минуту постигао трећи гол за Челзи. Он је по левој страни ушао у казнени простор и искоса савладао голмана Малмеа. Девет минута касније свој други гол на мечу постигао је Жоржињо, и овога пута из пенала који је скривио дефанзивац Малмеа Ерик Ларсон.

Јувентус је први са девет бодова, Челзи други шест, Зенит трећи са три, док је Малме последњи без поена.

У наредном колу, Јувентус ће дочекати Зенит, док ће Малме угостити Челзи.

Фудбалери Бајерна победили су у гостима Бенфику са 4:0, у трећем колу Групе Е Лиге шампиона.

Вођство Бајерну донео је Лирој Сане голом у 70. минуту. Он је одлично извео слободан ударац са око 25 метара и погодио десни угао гола Бенфике.

У завршници меча Бајерн је за пет минута постигао три гола и нанео убедљив пораз португалском тиму. Стрелци су били Евертон аутогол у 80, Роберт Левандовски у 82. и Лирој Сане у 85. минуту.

Раније данас у истој групи, Барселона је као домаћин победила Динамо Кијев са 1:0.

Бајерн је први са девет, Бенфика друга са четири, Барселона трећа три, док је Динамо последњи са једним бодом.

У наредном колу, Бајерн ће дочекати Бенфику, док ће Динамо Кијев угостити Барселону.

Фудбалери Лила и Севиље одиграли су нерешено 0:0, у мечу трећег кола Групе Г Лиге шампиона.

Обе екипе тако и даље немају победу у Лиги шампиона пошто је тим из Андалузије три пута играо нерешено, док је Лил уписао два бода.

Раније данас у овој групи Салцбург је на свом терену победио Волфсбург са 3:1.

Аустријски тим води у Групи Г са седам бодова, док је на последњем месту Волфсбург са два бода.

Севиља ће 2. новембра на свом терену играти против Лила, док Волфсбург дочекује Салцбург.