Почетна / Фудбал / Лига шампиона

ЕВРОПА ДОБИЈА НОВОГ ВЛАДАРА: Пирове победе Бајерна и Порта, ПСЖ и Челзи у полуфиналу ЛШ!

Наш Марко Грујић играо је до 63. минута за португалски тим

Фудбалери Пари Сен Жермена и Челзија пласирали су се вечерас у полуфинале Лиге шампиона, пошто су елиминисали Бајерн из Минхена, односно Порто.

ПСЖ је изгубио у Паризу од Бајерна са 1:0 у реванш мечу четвртфинала, али је прошао даље захваљујући победи у Минхену од 3:2.

Једини гол на Парку принчева постигао је Максим Чупо-Мотинг у 40. минуту, али су се на крају радовали Французи и тако се макар мало "осветили" Бајерну за пораз у прошлосезонском финалу.

Бајерн је на почетку меча имао лопту у свом поседу, али није био опасан по гол Кејлора Наваса. У 25. минуту је пробао Сане, минут касније и Кимих, али резултат се није мењао.

ПСЖ је врло брзо узвратио, а у главној улози је био Нејмар који је за само пет минута, од 34. до 39. минута, чак три пута погодио оквир гола - два пута стативу и једном пречку.

Бајерн је, у првом нападу после друге погођене стативе Нејмара, повео и то из првог ударца у оквир гола. Томас Милер је оставио лопту Давиду Алаби чији је ударац одбранио Навас, али је на одбијену лопту главом у мрежу послао Чупо-Мотинг.

Узбуђења је било и у наставку, али се резултат до краја није мењао.

Првак Француске ће у полуфиналу играти против победника меча Борусија Дортмунд - Манчестер сити. Енглески тим има предност од 2:1 после прве утакмице.

У другом сусрету вечери, Порто је у гостима победио Челзи са 1:0, али је тим из Лондона прошао у полуфинале после победе од 2:0 у првој утакмици.

Победу Порту у Лондону донео је Мехди Тереми у 94. минуту.

Противник Челзија у полуфиналу биће бољи из дуела Ливерпула и Реал Мадрида. "Краљевски" клуб је у првом мечу победио са 3:1.