ПСЖ на крилима Мбапеа славио у Минхену, Грујић немоћан против Челзија

5

Српски везиста Марко Грујић одиграо је цео меч за Порто

Фудбалери Пари Сен Жермена победили су у Минхену екипу Бајерна са 3:2, у првом мечу четвртфинала Лиге шампиона.

У репризи прошлосезонског финала, ПСЖ је повео већ у трећем минуту голом Килијана Мбапеа. Нејмар је "повукао" контранапад, упослио Мбапеа који је погодио за вођство гостујућег тима.

На 2:0 повисио је Маркињос у 28. минуту, а поново је одличан у улози асистента био Нејмар. Бразилац је "избацио" Маркињоса самог испред голмана, а он је рутински послао лопту у доњи десни угао гола.

Максим Чупо-Мотинг је смањио на 1:2 у 37. минуту. Бенжамен Павар је центрирао, а он је снажним ударцем главом послао лопту у леву страну гола.

Актуелни европски првак је изједначио у 60. минуту голом Томаса Милера. Џошуа Кимих је центрирао из прекида, а Милер је био највиши у скоку и са пет метара послао лопту главом у мрежу.

Ново вођство Парижинима својим другим голом донео је Мбапе у 68. минуту. Он је шутирао кроз ноге Боатенга и погодио ближи угао голмана Нојера за велику победу свог тима.

У другом сусрету вечери, Челзи је у Севиљи победио Порто са 2:0.

Порто је био бољи на почетку меча, али је Челзи био тај који је стигао до предности. Жоржињо је проиграо Мејсона Маунта у 32. минуту, он се лепо окренуо, ослободио чувара и погодио за 0:1.

Челзи је потврдио победу у 85. минуту када је Бен Чилвел искористио грешку Хесуса Короне након које се практично ушетао у гол португалског тима.

Реванш мечеви играју се 13. априла.

Kоментари (5)

dr.Yan

Zato vise ne pratim fudbal.Dogovaranja

Oskar Skrinjar

To je pravi fudbal a ne ova nasa farsa od derbija.

zak

A šta bi ti ? Koliko para toliko muzike.

Majo

Pa nebi se slozio sa vasom izjavom, ima li u ovim KILACIMA fer igra naigravanje, zasto? dali su oni gledali sinoc BAJERN-PSZ, sta znaci odradjivati njihov poziv,zato i jesu tu gde su.

preporuka za trenera Partizana

Ovu utakmicu PSZ-a trebalo bi da pogleda trener Partizana. Tri gola iz 4 tranzicije...A Partizan u derbiju , mnogo presecenih lopti, jedva jedan pravi pas... neko moze reci pare, ovo ono, ali PSZ je igrao protiv Bajerna, a ne protiv nekih indijanaca...