Dortmund u osmini finala, Briž ubedljiv protiv Zenita

0

Fudbaleri Borusije Dortmund plasirali su se u osminu finala Lige šampiona, pošto su odigrali nerešeno 1:1 na domaćem terenu protiv Lacija, u utakmici petog kola Grupe F

Nemačka ekipa je povela golom Rafaela Gerera u 44. minutu, a konačan rezultat utakmice postavio je Ćiro Imobile golom u 67. minutu iz penala.

Borusija je osigurala osminu finala Lige šampiona zbog boljeg međusobnog učinka od ekipe Briža.

U drugoj utakmici u toj grupi, fudbaleri Briža pobedili su na svom terenu ekipu Zenita iz Sankt Peterburga sa 3:0.

Belgijska ekipa je povela golom Šarla de Ketelara u 33. minutu. U nastavku utakmice Hans Vanaken je golom sa "bele tačke" u 58. minutu uvećao prednost Briža, a konačan rezultat postavio je Noa Lang golom u 73. minutu.

Na tabeli Grupe F Borusija je prva sa 10 osvojenih bodova, Lacio je na drugom mestu sa bodom manje, Briž se nalazi na trećem mestu sa sedam bodova, a ekipa Zenita je na poslednjem mestu sa jednim osvojenim bodom.

U poslednjem kolu ove grupe u direktnom duelu koji odlučuje o prolasku u osminu finala Lige šampiona, 8. decembra igraju ekipe Lacija i Briža, a u drugom meču Zenit dočekuje Borusiju.