Манчестер сити у осмини финала Лиге шампиона (ВИДЕО)

0

Менхенгладбах убедљив против Шахтјора

Фудбалери Манчестер ситија пласирали су се вечерас у осмину финала Лиге шампиона, пошто су у Атини победили Олимпијакос са 1:0, у утакмици четвртог кола Групе Ц.

Једини гол постигао је Фил Фоден у 36. минуту, на додавање Рахима Стерлинга.

Енглески тим је током утакмице био бољи, а Олимпијакос је први шут на гол имао тек у 88. минуту.

Ситију је за пролаз у нокаут фазу било потребно да не изгуби у Атини, а после четврте победе има 12 бодова на првом месту на табели.

Олимпијакос је претрпео трећи пораз и трећи је на табели са три бода.

У другој утакмици у тој групи вечерас од 21 сат играју Олимпик Марсеј и Порто.

Фудбалери Борусије из Менхенгладбаха победили су данас на домаћем терену Шахтјор са 4:0, у утакмици четвртог кола Групе Б Лиге шампиона.

Домаћи тим повео је голом Ларса Штиндла у 17. минуту из пенала, Нико Елведи је повећао голом у 34. минуту, а коначан резултат првог полувремена поставио је Брил Емболо у надокнади времена.

Коначан резултат утакмице поставио је Оскар Вендт у 77. минуту.

Борусија је овом победом дошла до првог места на табели и до осмог бода, док је екипа Шахтјора остала на другој позицији са четири бода.

У другој утакмици у тој групи вечерас од 21 сат играју Интер - Реал Мадрид.

У наредном колу Борусија Менхенгладбах дочекује Интер, а Шахтјор екипу Реала из Мадрида.