Barsa i Juve u osmini finala LŠ, PSŽ sa kreča slomio otpor Lajpciga

0

Fudbaleri Barselone plasirali su se u osminu finala Lige šampiona, pošto su u Kijevu pobedili Dinamo sa 4:0, u utakmici četvrtog kola Grupe G

Barselona je povela u 52. minutu golom Seržinja Desta, a zatim je dva gola postigao Martin Brejtvejt u 57. minutu i 72. minutu kada je bio precizan iz penala. Konačan rezultat postavio je Antoan Grizman pogotkom u drugom minutu nadoknade vremena.

U drugoj utakmici u toj grupi Juventus je na svom terenu pobedio Ferencvaroš sa 2:1. Na stadionu u Torinu poveo je Ferencvaroš golom Mirta Uzunija u 19. minutu, a izjednačio je Kristijano Ronaldo u 39. Pobedu crno-belima doneo je Alvaro Morata golom u drugom minutu nadoknade vremena.

Barselona i Juventus prošli su u osminu finala, dva kola pre kraja grupne faze. Barselona je prva na tabeli sve četiri pobede i 12 bodova, Juventus je drugi sa devet bodova, a Dinamo i Ferencvaroš imaju po bod.

U petom kolu, 2. decembra, Barselona će igrati na gostujućem terenu protiv Ferencvaroša, a Juventus će dočekati Dinamo iz Kijeva.

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su na svom terenu Briž sa 3:0, u utakmici četvrtog kola Grupe F u Ligi šampiona.

Dvostruki strelac bio je Erling Haland, koji je golove postigao u 18. i 60. minutu, a strelac je bio i Džejdon Sančo, u 60. minutu.

U drugoj utakmici u toj grupi Lacio je na svom terenu pobedio Zenit sa 3:1. Na Olimpijskom stadionu u Rimu dvostruki strelac bio je Ćiro Imobile, u trećem i 55. minutu, a gol za domaće postigao je i Marko Parolo u 22. minutu. Jedini gol za ruski tim postigao je Artjom Džjuba u 25. minutu.

Na tabeli Grupe F Borusija Dortmund je prva sa devet bodova, a Lacio na drugom mestu ima bod manje. Briž zauzima treće mesto sa četiri boda, a poslednji je Zenit sa jednim bodom.

U petom kolu, 2. decembra, Borusija će u Dortmundu igrati protiv Lacija, a Briž će dočekati Zenit.

Fudbaleri Mančester junajteda su večeras kao domaćini pobedili Bašakšehir 4:1, u četvrtom kolu Grupe H Lige šampiona.

Mančester je poveo u sedmom minutu golom Bruna Fernandeša, koji je odlično šutirao sa ivice šesneasterca.

Bruno Fenandeš je u 19. minutu postigao svoj drugi gol i duplirao prednost Mančestera, nakon velike greške golmana Bašakšehira Merta Gunoka.

Treći gol za Mančester je postigao Markus Rašford iz penala u 35. minutu. Boli Bolingoli-Mbombo je oštro startovao upravo na Rašfordu. Rumunski sudija Ovidiu Hacegan je, nakon što je konsultovao VAR, pokazao na penal.

Gol za Bašakšehir je postigao Deniz Turuč u 75. minutu, iz slobodnog udarca. Četvrti gol za Mančester je dao Danijel Džejms u drugom minutu sudijske nadoknade.

U istoj grupi, Pari Sen Žermen je na svom terenu pobedio Lajpcig 1:0. Pari Sen Žermen je poveo golom Nejmara iz penala u 11. minutu, nakon sto je u šesnaestercu oboren Anhel Di Marija.

Mančester je prvi na tabeli sa devet bodova, Pari Sen Žermen i Lajpcig su osvojili po šest, dok je Bašakšehir upisao tri boda.

U narednom kolu, Mančester junajted će dočekati Pari Sen Žermen, dok će Bašakšehir ugostiti Lajpcig.