Gol Tadića u pobedi Ajaksa, Liverpul petardom razneo Atalantu, het-trik Žote

1

Naš Dušan Tadić odigrao je ceo meč za Ajaks u Danskoj. Postigao je prelep gol iz indirekta u 13. minutu

Igrači Ajaksa pobedili su večeras na gostujućem terenu danski Mitjiland sa 2:1, u utakmici trećeg kola D grupe u Ligi šampiona.

Ajaks je poveo već u prvom minutu golom Antonija, na asistenciju Dušana Tadića, a srpski fudbaler udvostručio je prednost pogotkom u 13. minutu. Jedini gol za domaći tim postigao je Anders Drejer u 18. minutu.

U 65. minutu zbog ofsajda poništen je gol igrača Ajaksa Antonija.

U drugoj utakmici u toj grupi, fudbaleri Liverpula pobedili su na gostujućem terenu Atalantu sa 5:0.

Trostrusruki strelac bio je Diogo Žota, koji je postigao golove u 16. minutu i 33. i 54. minutu. Golove su postigli još Mohamed Salah u 47. minutu i Sadio Mane u 49. minutu.

Na tabeli D grupe Liverpul je prvi sa svih devet bodova, Ajaks i Atalanta imaju po četiri boda, dok je Mitjiland četvrti na tabeli bez bodova.