Почетна / Фудбал / Лига шампиона

Николић и Рајковић „откинули“ бод Атлетико Мадриду, Бајерн разбио Салцбург

Српски штопер Слободан Рајковић одиграо је цео меч за Локомотиву

Фудбалери Локомотиве из Москве одиграли су вечерас на свом терену нерешено 1:1 против Атлетико Мадрида, у утакмици трећег кола А групе у Лиги шампиона.

Атлетико је повео у 18. минуту голом Хосеа Марије Хименеса, а бод домаћима донео је Антон Миранчук голом из пенала у 25. минуту.

Играчи Бајерна из Минхена победили су вечерас на гостујућем терену Салцбург са 6:2, у утакмици трећег кола А групе у Лиги шампиона.

Салцбург је повео у четвртом минуту голом Мергима Берише, а Бајерн је изједначио из пенала у 21. минуту, када је стрелац био Роберт Левандовски. Актуелни европски првак повео је у 44. минуту аутоголом Расмуса Кристенсена, а изједначио је Масаја Окугава у 66. минуту.

Ново вођство немачкој екипи донео је Жером Боатенг поготком у 79. минуту, а затим је стрелац био Лерој Сане у 83. минуту. Пети гол постигао је Левандовски у 88. минуту, својим другим голом на мечу, а коначан резултат поставио је Лукас Ернандес голом у другом минуту надокнаде времена.

Бајерн је први на табели у А групи са свих девет бодова, Атлетико је други са четири бода, Локомотива има два бода, док је Салцбург освојио бод.

Семафор А групе 3. кола Лиге шампиона:

Локомотива Москва – Атлетико Мадрид 1:1 (Миранчук пенал 25 – Хименес 18)

Салцбург – Бајерн Минхен 2:5 (Бериша 4, Окугава 66 – Левандовски 21, 88, Кристенсен аутогол 44, Боатенг 79, Сане 83)