Почетна / Фудбал / Лига шампиона

Реал страдао у Мадриду, Јовић замењен, Николић до ремија, Тадићев лоб заустављен на гол линији

Олимпијакос до победе у надокнади, шампион Европе Бајерн убедљив

Фудбалери Салцбурга и Локомотиве из Москве одиграли су данас нерешено 2:2, у утакмици првог кола Групе А Лиге шампиона.

Локомотива је повела голом Едера у 19. минуту, да би домаћин преокренуо резултат головима Доминика Собослаја у 45. и  аустријског репрезентативца Златка Јунузовића у 50. минуту.

Коначни резултат 2:2 поставио је белоруски фудбалер Виталиј Лисакович у 75 минуту.

Вечерас се у Групи А састају актуелни Европе, Бајерн из Минхена и Атлетико Мадрид.

Салцбург у другом колу Лиге шампиона гостује екипи Атлетика, док Локомотива дочекује Бајерн.

На полувремену меча у Мадриду Шахтјор је водио 3:0.

Брзо се Реал вратио у наставку, Модрић је постигао леп гол, а онда је у 59. минуту Винисијус заменио Луку Јовића и неколико секунди по уласку украо ривалима лопту на 25 метара, устремио се ка голу и после соло продора погодио за 2:3.

Покушавао је домаћин до краја да изједначи, али није успео.

Фудбалери Бајерна из Минхена победом су почели одбрану титуле у Лиги шампиона, пошто су вечерас на свом терену победили Атлетико Мадрид са 4:0, у првом колу Групе А.

Стрелци за Бајерн били су Кингсли Коман у 28. и 72. минуту, Леон Горецка у 41. и Корентин Толисо у 66. минуту.

Херој Бајерна из финала Лиге шампиона, постигао је први гол у новој сезони. Џошуа Кимих је убацио лопту у шеснаестерац, а Коман је сјајно утрчао на петерац и лако савладао Јана Облака.

Коман је био заслужан и за други гол Бајерна. Прошао је по левој страни, ушао у казнени простор и поред тројице играча Атлетика додао лопту до Горецке који је погодио за 2:0.

Атлетико је на почетку другог полувремена, у 47. минуту, постигао гол, али је тај погодак Жоаа Феликса поништен због офсајда.

Толисо је сјајним голом са 25 метара у 66. минуту најавио убедљиву победу Бајерна, а потврдио је Коман шест минута касније.

Фудбалери Бајерна ће у другом колу гостовати Локомотиви, док ће Атлетико дочекати Салцбург.

Фудбалери Манчестер ситија победили су вечерас као домаћини Порто са 3:1, у првом колу Групе Ц Лиге шампиона.

Порто је добро почео меч и повео голом Луиса Диаса у 14. минуту. Диас је одлично прошао одбрану Манчестер ситија, ушао у шеснаестерац и прецизним шутем у доњи леви угао голмана Едерсона погодио мрежу.

Капитен Порта Пепе је неопрезно стартовао над Рахимом Стерлингом у свом шеснеастерцу. Судија Андрис Трејманис је након консултовања ВАР-а досудио пенал, а Серхио Агуеро је прецизно шутирао у доњи леви угао и у 20. минуту изједначио резултат.

Манчестер сити је у 65. минуту стигао до преокрета. Илкај Гундоган је извео слободан ударац са 20 метара и постигао прелеп погодак.

Феран Торес у 73. минуту повећава предност Ситија након што је примио лопту на десет метара од гола и прецизно шутирао у десни угао.

Модрић: Нисмо их потценили, нисмо били довољно добри

Фудбалер Реал Мадрида Лука Модрић рекао је вечерас да његова екипа није потценила Шахтјор и додао да је шампион Шпаније играо боље у другом полувремену, али да то није било довољно.

"Знали смо да је Шахтјор добра екипа, нисмо их потценили. Једноставно речено, нисмо добро почели утакмицу, постигли су први гол и пали смо. Мислим да нам је недостајало самопоуздања. Изгледали смо боље после паузе, али нисмо задовољни својом игром", рекао је Модрић.

Фудбалери Реал Мадрида су нову сезону у Лиги шампиона почели поразом на свом терену од Шахтјора са 3:2.

"Нисмо били довољно добри. Играли смо боље у другом полувремену, али то није било довољно. Тежак пораз, али морамо да идемо даље, брзо долази наредна утакмица, нема времена за жаљење", рекао је Модрић.

Реал за викенд очекује "класико" против Барселоне, док ће у наредном колу колу Лиге шампиона гостовати Борусији Менхенгладбах.

У истој групи, Олимпијакос је као домаћин победио Олимпик из Марсеја 1:0.

Победоносни гол за Олимпијакос је постигао Кока у првом минуту судијске надокнаде времена.

У наредном колу, Манчестер сити ће гостовати Олимпику из Марсеља, док ће Порто дочекати Олимпијакос.

Фудбалери Интера и Борусије из Менхенгладбаха одиграли су вечерас у Милану нерешено 2:2, у првом колу Групе Б Лиге шампиона.

Интер је успео да крунише бољу игру у 49. минуту голом Ромелу Лукакуа. Одбрана Борусије је лоше реаговала и дозволила да Лукаку неометано шутира са пет метара и постигне гол.

У 63. минуту Борусија стиже до изједначења голом из пенала. Артуро Видал је скривио једанестерац, а сигуран извођач је био Рами Бенсебајни.

Борусија преокреће резултат у 84. минуту голом Јонаса Хофмана. Он је изашао сам испред голмана коме је кроз ноге послао лопту у гол.

Коначан резултат постављен је у 90. минуту другим голом Лукакуа, који се најбоље снашао после корнера и са два метра спровео лопту у мрежу.

У наредном колу, Интер ће гостовати Шахтјору, док ће Борусија из Менхенгладбаха дочекати Реал Мадрид.

Фудбалери Ливерпула победили су вечерас у гостима екипу Ајакса са 1:0, у првом колу Групе Д Лиге шампиона.

Победу Ливерпулу донео је аутоголом Николас Таљафико у 35. минуту.

У првих 35 минута меча није било великих узбуђења, шампион Енглеске није створио у том периоду ниједну шансу, али је у 35. минуту стигао до вођства.

Садио Мане је прошао са стране, послао је лопту на петерац, а Таљафико је неспретно реаговао и послао је у своју мрежу.

У финишу првог полувремена сјајну шансу за Ајакс пропустио је Душан Тадић. Српски фудбалер је лобовао голмана гостију, али је лопту са гол линије избацио Фабињо.

После два минута игре у наставку, Ајакс је имао још једну добру прилику, али је Деви Класен погодио само стативу.

До краја меча било је прилика на обе стране, али се резултат није мењао.

У другом мечу Групе Д, Аталанта је у гостима победила Митјиланд са 4:0.

Италијански тим је сва три поготка постигао у првом полувремену када је и решио питање победника. Дуван Запата је погодио у 26. минуту, десет минута касније у стрелце се уписао Алехандро Гомес, а Луис Муриел у 42. минуту. Коначан резултат поставио је Алексеј Миранчук у 89. минуту.

У другом колу, Ливерпул дочекује Митјиланд, а Аталанта екипу Ајакса.

Семафор 1. кола Лиге шампиона:

А група:

Салзбург - Локомотива (Мо) 2:2 (Собослаи 45, Јунузовић 50 - Едер 19, Лисакович 75)

Бајерн - Атлетико Мадрид 4:0 (Коман 28, 72, Горецка 41, Толисо 66)

Б група:

Реал Мадрид - Шахтјор 2:3 (Модрић 54, Жуниор Винисијус 59 - Тете 29, Варан 33. аутогол, Соломон 42)

Интер - Борусија Менхенгладбах 2:2 (Лукаку 49, 90 - Бенсебаини 63. једанаестерац, Хофман 84)

Ц група:

Манчестер Сити - Порто 3:1 (Агуеро 21. једанаестерац, Гундоган 65, Торес 73 - Луис Диаз 14)

Олимпијакос - Марсељ 1:0 (Кока 90+1)