Ференцварош избацио Динамо, Митјиланд разбио Јанг бојс, Молде на пенале

7

Фудбалери Ференцвароша пласирали су се у бараж за Лигу шампиона, пошто су са 2:1 победили Динамо Загреб

Ференцварош је водио од другог минута голом Ђерђа Ловренчича, а Динамо је изједначио у 23. аутоголом Мирта Узунија.

Победу мађарском клубу и пласман даље донео је баш Узуни голом у 65. минуту. Ференцварош ће у баражу играти против победника дуела Карабага и Молдеа.

Пласман у бараж остварио је и Макаби из Тел Авива, који је са 1:0 у Израелу победио белоруски Динамо из Бреста. Стрелац је био Дан Битон из једанаестерцау 50. минуту. Макаби ће за пласман у групну фазу Лиге шампиона играти против аустријског Салцбурга.

Фудбалери Мидтјиланда победили су Јанг Бојс 3:0 и тако се пласирали у бараж Лиге шампиона. Домаћин је повео као домаћин аутоголом Жордана Лефора у 51. минуту, да би Андрес Дрејер у 62. и Авер Мабил у 84. поставили коначан резултат.

За Јанг Бојсе је меч почео српски интернационалац Миралем Сулејмани, који је замењен у 66. минуту. Мидтјиланд ће у баражу играти против Славије из Прага.

Молде је претходно на пенале елиминисао Карабаг. Било је 0:0 после 120. минута у Бакуу, а Молде је после пенала победио са 6:5.

Меч је судио српски арбитар Срђан Јовановић, који је у 102. минуту досудио пенал за Молде, али је шут Етзаза Хусаина одбранио голман Карабага Шахрудин Махамадалијев.

За екипу Карабага свих 120 минута је одиграо српски интернационалац Урош Матић, који је и постигао гол у пенал серији. Молде ће у баражу играти против мађарског Ференцвароша.

Семафор трећег кола квалификација за Лигу шампиона
Стаза шампиона (среда):
Омонија (Кипар) – Црвена звезда (Србија) 1:1 (Луфтнер 31 – Иванић 45+1), једанаестерцима 4:2
Ференцварош (Мађарска) – Динамо Загреб (Хрватска) 2:1 (Ловренчич 2, Узуни 65 – Узуни 23. аутогол)
Макаби ТА (Израел) – Динамо Брест (Белорусија) 1:0 (Битон 50. једанаестерац)
Карабаг (Азербејџан) – Молде (Норвешка) 0:0, једанаестерцима 5:6
Мидтјиланд (Данска) – Јанг бојс (Швајцарска) 3:0 (Лефор 51. аутогол, Дрејер 62, Мабил 84)
Стаза пратилаца (уторак):
Динамо Кијев (Украјина) – АЗ (Холандија) 2:0 (Родригез 49, Шапаренко 86)
ПАОК (Грчка) – Бенфика (Португалија) 2:1 (Јанулис 63, А. Живковић 75 – Р. Силва 90+4)
Гент (Белгија) – Рапид (Аустрија) 2:1 (Дорш 36, Јаремчук 59. једанаестерац – Демир 90+3)
НАПОМЕНА: Игра се само једна утакмица.

Kоментари (7)

Ok

Igra se samo jedna utakmica.nije isto.pitanje da li bi zvezda i dinamo ispali da se igraju dve utakmice.

Dr

Rekose navijaci laznog prvaka prosle sezone los Molde.

Гробар

Звезда је боља екипа од Омоније али игра се само једна утакмица. И ови резултати показују да су домаћни били у предности. Можда је боље да наши клубови играју у ЛЕ, јер у том такмичењу постоји шанса да догурају даље и нешто направе.

Cigan

Toliko nam je Zvezda dobra, da ako bude igrala LE umesto LŠ neće primati po 6 nego po 3-4 gola.

Ivan FCRS

Slažem se u potpunosti sa komentarom Ok i Grobar .Ne prolazi uvek bolji vec i srecniji . Ove godine nas sreca nije pratila , uz neiskusnog trenera i loše kadriranje rezultat je ovakav .