Ajntraht razbio Salzburg uz gol Kostića i het-trik Kamade, remek delo Nevesa koje mora da se vidi (VIDEO)

0

Inter do 2:0 u režiji Lukakua, Mančester Junajted remizirao sa Brižom u Belgiji

Japanac Daiči Kamada prvo je ime meča u Frankfurtu, het-trikom je srušio Salzburg (4:1), poslednji i gol za domaćina delo je srpskog reprezentativca Filipa Kostića.

Nemanja Maksimović i Dušan Tadić odigrali su po 90 minuta u duelu Hetafea i Ajaksa, bolji je bio španski tim, Kenedi je u 93. minutu postavio konačnih 2:0.

Mančester Junajted odigrao je 1:1 u Belgiji sa Brižom, a kao i nedavno u premijerligaškom meču sa Čelzijem strelac je bio Marsijal.

U Engleskoj rapsodija Vukova, šou Dijega Žote, tri gola u njegovoj režiji u mreži Espanjola, ali ipak najlepši je dao Ruben Neves, izbijenu loptu iz kaznenog primio je na grudi na dvadesetak metara dok ga je rival gurao s leđa, a onda je pre pada na zemlju uhvatio volej i "propucao" golmana Katalonaca u 52. minutu.

Romelu Lukaku bio je u centru pažnje u Bugarskoj. U 71. minutu je asistirao Eriksenu za gol, a u 95. je i sam bio strelac, sa kreča, za konačnih 2:0 za Inter.

Telin je imao glavnu rolu u Nemačkoj, prvo je Malmeu doneo prednost u 47. minutu (0:1), a u 62. je režirao preokret autogolom (2:1).

Kopenhagen je odigrao 1:1 sa Seltikom u Danskoj, a mogao je i da slavi da Stage u 79. minutu nije promašio jedanaesterac.

Semafor 1/16 finala Lige Evrope:

Kluž - Sevilja 1:1 (Deak 59. jedanaesterac - El Nesiri 82)

Briž - Mančester Junajted 1:1 (Denis 15 - Marsijal 36)

Ajntraht - Salzburg 4:1 (Kamada 12, 43, 53, Kostić 56 - Hvang 85. jedanaesterac)

Kopenhagen - Seltik 1:1 (Ndoje 52 - Eduard 14)

Hetafe - Ajaks 2:0 (Dejverson 38, Kenedi 90+3)

Ludogorec - Inter 0:2 (Eriksen 71, Lukaku 90+5. jedanaesterac)

Šahtjor - Benfika 2:1 (Alan Patrik 56, Kovalenko 72 - Pici 67. jedanaesterac)

Sporting - Bašakšehir 3:1 (Koates 3, Šporar 44, Vieto 51 - Višća 77. jedanaesterac)

AZ Alkmar - LASK 1:1 (Kopmajners 86. jedanaesterac - Raguz 26)

APOEL - Bazel 0:3 (Petreta 16, Štoker 53, Artur 66)

Roma - Gent 1:0 (Perez 13)

Bajer Leverkuzen - Porto 2:1 (Alario 29, Haverc 57. jedanaesterac - Luis Diaz 73)

Olimpijakos - Arsenal 0:1 (Lakazet 81)

Rendžers - Braga 3:2 (Hadži 67, 82, Aribo 75 - Franserđo 11, Ruiz 59)

Volfsburg - Malme 2:1 (Brekalo 49, Telin 62. autogol - Telin 47. jedanaesterac)

Vulverhempton - Espanjol 4:0 (Žota 15, 67, 81, Neves 52)