SIJASET GOLOVA U NADOKNADI - Kostić pogodio, Ajntraht poražen, asistencije Kolarova i Matića, Rnić pocrveneo (VIDEO)

0

AZ Alkmar petom brzinom projurio kroz Nursultan, Standard, Vulverhempton i Borusija do celog plena u 90+

AZ Alkmar je u Partizanovoj grupi došao do liderske pozicije posle ubedljive pobede u Nursultanu.

Majron Boadu je na isteku pola časa igre doneo prednost timu trenera Slota, a onda je sve sumnje o pobedniku otklonio početak drugog poluvremena.

Kao i kod prvog gola de Vit je asistirao i kod drugog Midtsjou u 52. minutu, a samo pet kasnije Boadu je proigrao Idrizija i već je bilo 0:3.

Dvadesetak minuta kasnije u roku od minut još dva gola je dao AZ, prvo Hacidiakos, a onda je Idrizi uzvratio asistenciju Boaduu za konačnih 0:5 i bar na kratko vodeće mesto u L grupi Lige Evrope.

Nenad Erić sigurno nije bio raspoložen pošto je pet puta vadio loptu iz mreže, zbog odbrane koja se povijala kao na vetru, a čiji je deo i reprezentativac Srbije Antonio Rukavina.

Filip Kostić postigao je gol za Ajntraht u Liježu, ali je Standard pobedio 2:1 golom Lestijena u 94. minutu. Gaćinović je bio na klupi, Joveljić ni na njoj.

Borusija je savladala Romu 2:1 u Menhengladbahu, a Tiram je presudio Vučici u 95. minutu. Aleksandar Kolarov upisao je asistenciju Faciju u 64. minutu kada je Roma izjednačila na 1:1.

Vulverhempton je dočekao Slovan Dražića i Čavrića i slavio je golom Himeneza u 92. minutu. Pre toga je za domaće Neves promašio penal u 51. minutu.

Volfzberger je dočekao Bašakšehir i držao se do 73. minuta kada je Nemanja Rnić skrivio penal i dobio crveni karton. Višća je turskom timu doneo prednost sa kreča, a pobedu je sa dva gola u četiri minuta zapečatio Kriveli.

Srbi u Ligi Evrope

Astana: Nenad Erić - igrao ceo meč i primio pet golova i Antonio Rukavina igrao ceo meč. APOEL: Uroš Matić igrao ceo meč i upisao asistenciju, Andrija Pavlović igrao ceo meč, Vujadin Savić igrao ceo meč. Krasnodar: Uroš Spajić igrao ceo meč i dobio žuti karton. Bazel: Đorđe Nikolić je ostao na klupi i Zdravko Kuzmanović nije bio u sastavu zbog povrede. Sevilja: Nemanja Gudelj igrao ceo meč. Lacio: Sergej Milinković Savić igrao ceo meč. Lugano: Filip Holender igrao je do 81. minuta. Standard: Vanja Milinković Savić nije bio u sastavu zbog povrede. Ajntraht: Filip Kostić igrao ceo meč i dao gol, Mijat Gaćinović je ostao na klupi, Dejan Joveljić nije bio u sastavu. Hetafe: Nemanja Maksimović igrao ceo meč. Roma: Aleksandar Kolarov igrao ceo meč i upisao asistenciju. Bešiktaš: Adem LJajić je ostao na klupi. Jang bojs: Miralem Sulejmani nije bio u sastavu. Volfzberger: Nemanja Rnić dobio dva žuta kartona (crveni) i meč završio u 73. minutu. Slovan: Dejan Dražić igrao ceo meč i Aleksandar Čavrić nije bio u sastavu zbog povrede.

Semafor 4. kola Lige Evrope:

A grupa:

APOEL - Karabag 2:1 (Lukas 59, Janu 88 - Medvedev 10)

Dudelanž - Sevilja 2:5 (Sinani 69, 80 - Dabur 17, 36, El hadadi 27, 33, 67)

B grupa:

Kopenhagen - Dinamo (Kijev) 1:1 (Stage 4 - Verbič 70)

Lugano - Malme 0:0

C grupa:

Krasnodar - Trabzonspor 3:1 (Asan 27. autogol, Fernandes 49, Ignjatjev 90+3 - Nvakaeme 90+4)

Bazel - Hetafe 2:1 (Artur 8, Fraj 60 - Mata 45. jedanaesterac)

D grupa:

LASK - PSV 4:1 (Ranfl 56, Frizer 60, Klaus 78, 82- Švab 5. jedanaesterac)

Rozenborg - Sporting 0:2 (Koates 16, Fernandez 38)

E grupa:

Lacio - Seltik 1:2 (Imobile 7 - Forest 38, Ničam 90+5)

Kluž - Ren 1:0 (Rondon 87)

F grupa:

Vitorija - Arsenal 1:1 (Duarte 91 - Mustafi 81)

Standard - Ajntraht 2:1 (Venhusden 56, Lestien 90+4 - Kostić 65)

G grupa:

Rendžers - Porto 2:0 (Morelos 69, Dejvis 73)

Fejnord - Jang Bojs 1:1 (Berghuis 18. jedanaesterac - Spilman 71)

H grupa:

Espanjol - Ludogorec 6:0 (Melendo 4, Marmol 19, Vargas 36. jedanaesterac, Kampucano 52, Pedrosa 73, Fereira 76)

Ferencvaroš - CSKA (Moskva) 0:0

I grupa:

Volfsburg - Gent 1:3 (Žoao Viktor 20 - Jaremčuk 50, Deport 65, Ngadeu-Ngađui 76)

Aleksandrija - Sent Etjen 2:2 (Bezborodko 84, Zaberaka 90+1 - Kazri 24. jedanaesterac, Kamara 72)