Почетна / Фудбал / Лига Европе

СИЈАСЕТ ГОЛОВА У НАДОКНАДИ - Костић погодио, Ајнтрахт поражен, асистенције Коларова и Матића, Рнић поцрвенео (ВИДЕО)

АЗ Алкмар петом брзином пројурио кроз Нурсултан, Стандард, Вулверхемптон и Борусија до целог плена у 90+

AЗ Алкмар је у Партизановој групи дошао до лидерске позиције после убедљиве победе у Нурсултану.

Мајрон Боаду је на истеку пола часа игре донео предност тиму тренера Слота, а онда је све сумње о победнику отклонио почетак другог полувремена.

Као и код првог гола де Вит је асистирао и код другог Мидтсјоу у 52. минуту, а само пет касније Боаду је проиграо Идризија и већ је било 0:3.

Двадесетак минута касније у року од минут још два гола је дао АЗ, прво Хацидиакос, а онда је Идризи узвратио асистенцију Боадуу за коначних 0:5 и бар на кратко водеће место у Л групи Лиге Европе.

Ненад Ерић сигурно није био расположен пошто је пет пута вадио лопту из мреже, због одбране која се повијала као на ветру, а чији је део и репрезентативац Србије Антонио Рукавина.

Филип Костић постигао је гол за Ајнтрахт у Лијежу, али је Стандард победио 2:1 голом Лестијена у 94. минуту. Гаћиновић је био на клупи, Јовељић ни на њој.

Борусија је савладала Рому 2:1 у Менхенгладбаху, а Тирам је пресудио Вучици у 95. минуту. Александар Коларов уписао је асистенцију Фацију у 64. минуту када је Рома изједначила на 1:1.

Вулверхемптон је дочекао Слован Дражића и Чаврића и славио је голом Хименеза у 92. минуту. Пре тога је за домаће Невес промашио пенал у 51. минуту.

Волфзбергер је дочекао Башакшехир и држао се до 73. минута када је Немања Рнић скривио пенал и добио црвени картон. Вишћа је турском тиму донео предност са креча, а победу је са два гола у четири минута запечатио Кривели.

Срби у Лиги Европе

Астана: Ненад Ерић - играо цео меч и примио пет голова и Антонио Рукавина играо цео меч. АПОЕЛ: Урош Матић играо цео меч и уписао асистенцију, Андрија Павловић играо цео меч, Вујадин Савић играо цео меч. Краснодар: Урош Спајић играо цео меч и добио жути картон. Базел: Ђорђе Николић је остао на клупи и Здравко Кузмановић није био у саставу због повреде. Севиља: Немања Гудељ играо цео меч. Лацио: Сергеј Милинковић Савић играо цео меч. Лугано: Филип Холендер играо је до 81. минута. Стандард: Вања Милинковић Савић није био у саставу због повреде. Ајнтрахт: Филип Костић играо цео меч и дао гол, Мијат Гаћиновић је остао на клупи, Дејан Јовељић није био у саставу. Хетафе: Немања Максимовић играо цео меч. Рома: Александар Коларов играо цео меч и уписао асистенцију. Бешикташ: Адем Љајић је остао на клупи. Јанг бојс: Миралем Сулејмани није био у саставу. Волфзбергер: Немања Рнић добио два жута картона (црвени) и меч завршио у 73. минуту. Слован: Дејан Дражић играо цео меч и Александар Чаврић није био у саставу због повреде.

Семафор 4. кола Лиге Европе:

А група:

АПОЕЛ - Карабаг 2:1 (Лукас 59, Јану 88 - Медведев 10)

Дуделанж - Севиља 2:5 (Синани 69, 80 - Дабур 17, 36, Ел хадади 27, 33, 67)

Б група:

Копенхаген - Динамо (Кијев) 1:1 (Стаге 4 - Вербич 70)

Лугано - Малме 0:0

Ц група:

Краснодар - Трабзонспор 3:1 (Асан 27. аутогол, Фернандес 49, Игњатјев 90+3 - Нвакаеме 90+4)

Базел - Хетафе 2:1 (Артур 8, Фрај 60 - Мата 45. једанаестерац)

Д група:

ЛАСК - ПСВ 4:1 (Ранфл 56, Фризер 60, Клаус 78, 82- Шваб 5. једанаестерац)

Розенборг - Спортинг 0:2 (Коатес 16, Фернандез 38)

Е група:

Лацио - Селтик 1:2 (Имобиле 7 - Форест 38, Ничам 90+5)

Клуж - Рен 1:0 (Рондон 87)

Ф група:

Виторија - Арсенал 1:1 (Дуарте 91 - Мустафи 81)

Стандард - Ајнтрахт 2:1 (Венхусден 56, Лестиен 90+4 - Костић 65)

Г група:

Ренџерс - Порто 2:0 (Морелос 69, Дејвис 73)

Фејнорд - Јанг Бојс 1:1 (Бергхуис 18. једанаестерац - Спилман 71)

Х група:

Еспањол - Лудогорец 6:0 (Мелендо 4, Мармол 19, Варгас 36. једанаестерац, Кампуцано 52, Педроса 73, Фереира 76)

Ференцварош - ЦСКА (Москва) 0:0

И група:

Волфсбург - Гент 1:3 (Жоао Виктор 20 - Јаремчук 50, Депорт 65, Нгадеу-Нгађуи 76)

Александрија - Сент Етјен 2:2 (Безбородко 84, Заберака 90+1 - Казри 24. једанаестерац, Камара 72)