Astana razbila BATE, Jermeni blizu Lige Evrope, srpski derbi Strazburu

0

Prva dva meča plej-ofa za Ligu Evrope igrana su na istoku Evrope, u Kazahstanu i Jermeniji. U oba susreta slavile su domaće ekipe

U duelu nekadašnjih učesnika Lige šampiona, ekipa koje ove sezone nisu uspele da ponove taj uspeh, te se bore za „utešnu nagradu”, Astana je razbila BATE Borisov.

Kazahstanski prvak je na korak od plasmana u grupnu fazu Lige Evrope, posle golova Tomasova, Logvinenka i Sigurjonsona.

Kod domaćih čitav meč odigrao je reprezentativac Srbije Antonio Rukavina (dobio žuti karton), za goste su nastupali Aleksandar Filipović i Slobodan Simović (žuti karton), dok je Bojan Dubajić ostao na klupi.

Jermeni imaju šanse da se jedan njihov tim po prvi put nađe u grupnoj fazi Lige Evrope. Ararat je slavio u duelu protiv Didelanža, prošlogodišnjeg učesnika Lige Evrope, i to pogotkom Antonova u trećem minutu nadoknade.

Golman jermenskog prvaka Stefan Čupić ostao je na klupi. Luksemburžani su ipak postigli gol nade, pa će se i oni pitati mnogo toga u revanšu za nedelju dana.

Srpski derbi igran je u Strazburu, gde je domaći tim slavio protiv Ajntrahta. Jedini pogodak postigao je Zohi u 33. minutu.

Vrlo dobar meč za Francuze odigrao je Stefan Mitrović, na drugoj strani čitav susret na terenu bio je Filip Kostić, prvo poluvreme na terenu proveo je Mijat Gaćinović, dok Dejana Joveljića nije bilo u protokolu.

Semafor prvih mečeva plej-ofa za Ligu Evrope:
Astana (Kazahstan) – BATE (Belorusija) 3:0 (Tomasov 23, Logvinenko 44, Sigurjonson 52. jedanaesterac)
Ararat (Jermenija) – Didelanž (Luksemburg) 2:1 (Lima 22, Antonov 90+3 – Pokar 68)
Suduva (Litvanija) – Ferencvaroš (Mađarska) 0:0
Malme (Švedska) – Bnei Jehuda (Izrael) 3:0 (Rozenberg 36, Bengston 40, Levicki 47)
Ludogorec (Bugarska) – Maribor (Slovenija) 0:0
Fejenord (Holandija) – Ber Ševa (Izrael) 3:0 (Larson 33, Fer 56, 78)
Kopenhagen (Danska) – Riga (Letonija) 3:1 (Fišer 18, Sotiriu 62. jedanaesterac, Darami 90+3 – Kames 41)
AEK (Grčka) – Trabzon (Turska) 1:3 (Livaja 4 – Ekuban 29, 44, 70)
Legija (Poljska) – Rendžers (Škotska) 0:0
FCSB (Rumunija) – Gimaraeš (Portugalija) 0:0
Gent (Belgija) – Rijeka (Hrvatska) 2:1 (Depoatr 57, 71 – Halilović 40)
PSV (Holandija) – Apolon (Kipar) 3:0 (Ihataren 47, Gakpo 56, Damfris 61)
Strazbur (Francuska) – Ajntraht (Nemačka) 1:0 (Zohi 33)
AZ (Holandija) – Antverpen (Belgija) 1:1 (Boadu 82 – Batubinsika 38)
Seltik (Škotska) – AIK (Švedska) 2:0 (Forest 48, Eduard 73)
Linfild (S. Irska) – Karabag (Azerbejdžan) 3:2 (Staford 40, Laveri 45+1, 75 – Reras 15, Gaj 90+2. jedanaesterac)
Braga (Portugalija) – Spartak (Rusija) 1:0 (Horta 74)
Partizan (Srbija) – Molde (Norveška) 2:1 (Suma 45+1, Tošić 84 – Boli 44)
Slovan (Slovačka) – PAOK (Grčka) 1:0 (Abena 90+4)
Torino (Italija) – Vulverhempton (Engleska) 2:3 (De Silvestri 61, Beloti 89. jedanaesterac – Bremer 43. autogol, Jota 59, Himenez 72)
Espanjol (Španija) – Zorja (Ukrajina) 3:1 (Fereira 58, Lopez 79, Vargas 81 – Kočergin 38)
NAPOMENA: Revanš mečevi su na programu 29. avgusta.