Легија Вуковића и Вешовића преко Грчке до плеј-офа (ВИДЕО)

0

Виторија са укупно 9:0 потукла Вентспилс, Арарат надокнадио минус у Грузији и иде на Диделанж

ФОТО: EPA/Georgia Panagopoulou

Пољска Легија тренера Александра Вуковића преко Грчке је стигла до плеј-офа за пласман у групну фазу Лиге Европе.

После 0:0 у Варшави, пољски тим је славио у Атини, у кључној роли Грузијац Гвилиа, асистент и стрелац, у 29. минуту је гол наместио Столарском, док му је бивши бек Звезде Марко Вешовић "напаковао" у 51. минуту лопту за коначних 2:0 на стадиону Перистери.

Сада се у Варшави чека ривал, биће то бољи из меча Ренџерс - Митјиланд.

Виториа Гимараеш је после 3:0 у Летонији победила и код куће Вентспилс, сада је било дупло више - 6:0.

Арарат је поражен код куће 1:2 од Сабуртала, али је у Грузији славио 2:0 головима Кобјалке у 10. и Аветисјана у 67. минуту са креча за пролаз и мегдан са Диделанжом у плеј-офу.

Семафор 3. кола квалификација за Лигу Европе:

Утoрак:

► Номе Каљу (Естонија) – Диделанж (Луксембург) 0:1 (0:0), први меч 1:3

► Линфилд (Северна Ирска) – Сутјеска (Црна Гора) 3:2 (2:1), први меч 2:1

► Дандалк (Р. Ирска) – Слован (Словачка) 1:3 (0:2), први меч 0:1

Среда:

► Атромитос (Грчка) – Легија (Пољска) 0:2 (0:1), први меч 0:0

► Гимараеш (Португалија) – Вентспилс (Летонија) 6:0 (1:0), први меч 3:0

► Сабуртало (Грузија) – Арарат (Јерменија) 0:2 (0:1), први меч 2:1

Четвртак:

18.00: Хелсинки (Финска) – Рига (Летонија), први меч 1:1

18.30: Динамо (Грузија) – Фејенорд (Холандија), први меч 0:4

18.45: Спартак (Русија) – Тун (Швајцарска), први меч 3:2

19.00: АИК (Шведска) – Шериф (Молдавија), први меч 2:1

19.00: Аполон (Кипар) – Аустрија (Аустрија), први меч 2:1

19.00: БАТЕ (Белорусија) – Сарајево (БиХ), први меч 2:1

19.00: Млада Болеслав (Чешка) – Стеауа (Румунија), први меч 0:0

19.00: Шахтјор (Белорусија) – Торино (Италија), први меч 0:5

19.00: Судува (Литванија) – Макаби ТА (Израел), први меч 2:1

19.00: Бнеј Јахуда (Израел) – Нефчи (Азербејџан), први меч 2:2

19.00: Малатија (Турска) – Партизан (Србија), први меч 1:3

19.00: Зорја (Украјина) – ЦСКА (Бугарска), први меч 1:1

19.00: Зрињски (БиХ) – Малме (Шведска), први меч 0:3

19.30: Бер Шева (Израел) – Норчепинг (Шведска), први меч 1:1

19.30: Њу сејнтс (Велс) – Лудогорец (Бугарска), први меч 0:5

19.30: Трабзон (Турска) – Спарта (Чешка), први меч 2:2

20.00: АЕК (Грчка) – Универзитатеа (Румунија), први меч 2:0

20.00: Плзењ (Чешка) – Антверпен (Белгија), први меч 0:1

20.00: Валета (Малта) – Астана (Казахстан), први меч 1:5

20.30: АЗ (Холандија) – Маријупољ (Украјина), први меч 0:0

20.30: Арис (Грчка) – Молде (Норвешка), први меч 0:3

20.30: Ајнтрахт (Немачка) – Вадуз (Лихтенштајн), први меч 5:0

20.30: Гент (Белгија) – АЕК (Кипар), први меч 1:1

20.30: ПСВ (Холандија) – Хагесунд (Норвешка), први меч 1:0

20.30: Стразбур (Француска) – Локомотива (Бугарска), први меч 1:0

20.45: Абердин (Шкотска) – Ријека (Хрватска), први меч 0:2

20.45: Вулверхемптон (Енглеска) – Пјуник (Јерменија), први меч 4:0

20.45: Брага (Португалија) – Брондби (Данска), први меч 4:2

20.45: Ренџерс (Шкотска) – Митјиленд (Данска), први меч 4:2

21.00: Еспањол (Шпанија) – Луцерн (Швајцарска), први меч 3:0

Семафор 4. кола квалификација за Лигу Европе:

► Судува (Литванија)/Макаби ТА (Израел) – Ференцварош (Мађарска)

► Копенхаген (Данска) – Хелсинки (Финска)/Рига (Летонија)

► Селтик (Шкотска) – АИК (Шведска)/Шериф (Молдавија)

► Арарат (Јерменија) – Диделанж (Луксембург)

► Њу сејнтс (Велс)/Лудогорец (Бугарска) – Марибор (Словеија)

► Линфилд (Северна Ирска) – Карабаг (Азербејџан)

► Слован (Словачка) – ПАОК (Грчка)

► Валета (Малта)/Астана (Казахстан) – БАТЕ (Белорусија)/Сарајево (БиХ)

► Шахтјор (Белорусија)/Торино (Италија) – Вулверхемптон (Енглеска)/Пјуник (Јерменија)

АЕК (Грчка)/Универзитатеа (Румунија)  – Трабзон (Турска)/Спарта (Чешка)

► Легија (Пољска) – Ренџерс (Шкотска)/Митјиленд (Данска)

Динамо (Грузија)/Фејенорд (Холандија) Бер Шева (Израел)/Норчепинг (Шведска)

Млада Болеслав (Чешка)/Стеауа (Румунија) – Гимараеш (Португалија)

Гент (Белгија)/АЕК (Кипар) – Абердин (Шкотска)/Ријека (Хрватска)

ПСВ (Холандија)/Хагесунд (Норвешка) – Аполон (Кипар)/Аустрија (Аустрија)

Еспањол (Шпанија)/Луцерн (Швајцарска) – Зорја (Украјина)/ЦСКА (Бугарска)

Малатија (Турска)/Партизан (Србија) – Арис (Грчка)/Молде (Норвешка)

Брага (Португалија)/Брондби (Данска) Спартак (Русија)/Тун (Швајцарска)

► Зрињски (БиХ)/Малме (Шведска) – Бнеј Јахуда (Израел)/Нефчи (Азербејџан)

► Стразбур (Француска)/Локомотива (Бугарска) – Ајнтрахт (Немачка)/Вадуз (Лихтенштајн)

► АЗ (Холандија)/Маријупољ (Украјина) – Плзењ (Чешка)/Антверпен (Белгија)

Напомена: Први мечеви 4. кола квалификација за Лигу Европе играју се 20-22. августа.

Kоментари (0)

Само регистровани и улоговани корисници могу да оцењују коментаре!

Пpиjaвa Региcтрyј ce

Додај коментар

Преостало карактера:

Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција СПОРТСКОГ ЖУРНАЛА ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „СПОРТСКОГ ЖУРНАЛА“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. СПОРТСКИ ЖУРНАЛ ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.

Да бисте видели остатак вести

Региструјтe Cе Пријавитe Ce

Пpиjaвa

Facebook Пријавa

или

Региcтрyј ce › Заборавили сте лозинку?

Региcтрyј ce

Facebook Пријавa

или

Унесите Вашу адресу е-поште да бисте добили нову шифру