Хајдук је у првом мечу на Малти славио са 2:0, чинило се да су Сплићани већ тада обезбедили пласман у друго коло, где би их сачекао још један на папиру врло лак ривал, летонски Вентспилс.
Али, Гзира је одиграла фантастичан меч, искористила је све мане Хајдука, а било их је на претек. Додуше, Хрвати су и у реваншу пред својим навијачима повели, још у седмом минуту голом Жрадија.
У другом полувремену невероватан ток догађаја. Најпре је изједначио Џеферсон у 57. минуту, 12 минута касније наду Малтежанима вратио је Коне.
Исти играч је у шестом минуту надокнаде прелепим поготком са 15 метара ућуткао Пољуд, а свој тим одвео даље. Свакако да ће пар Гзира (Малта) – Вентспилс (Летонија) бити један од најпољежнијих на жребу за треће коло квалификација у понедељак за повлашћене тимове.
Семафор реванш мечева првог кола квалификација за ЛЕ:
Тобол (Казахстан) – Женеш Еш (Луксембург) 1:1, први меч 0:0. Даље иде: Женеш Еш.
Каират (Казахстан) – Широки Бријег (БиХ) 2:1, 2:1. Даље иде: Каират.
Македонија ЂП (Македонија) – Алашкерт (Јерменија) 0:3, 1:3. Даље иде: Алашкерт.
Теута (Албанија) – Вентспилс (Летонија) 1:0, 0:3. Даље иде: Вентспилс.
Интер (Финска) – Брондби (Данска) 2:0, 1:4. Даље иде: Брондби.
Левадија (Естонија) – Стјарнан (Исланд) 3:2, продужеци, 1:2. Даље иде: Стјарнан.
РФС (Летонија) – Олимпија (Словенија) 0:2, 3:2. Даље иде: Олимпија.
Рованиеми (Финска) – Абердин (Шкотска) 1:2, 1:2. Даље иде: Абердин.
Крајова (Румунија) – Сабаил (Азербејџан) 3:2, 3:2. Даље иде: Крајова.
Динамо Минск (Белорусија) – Лиепаја (Летонија) 1:2, 1:1. Даље иде: Лиепаја.
Левски (Бугарска) – Ружомберок (Словачка) 2:0, 2:0. Даље иде: Левски.
Аполон (Кипар) – Жалгирис (Литванија) 4:0, 2:0. Даље иде: Аполон.
Краковија (Пољска) – Дунајска Стреда (Словачка) 2:2, продужеци, 1:1. Даље иде: Дунајска Стреда.
Хаугесунд (Норвешка) – Клифтонвил (С. Ирска) 5:1, 1:0. Даље иде: Хаугесунд.
Милсами (Молдавија) – ФЦСБ (Румунија) 1:2, 0:2. Даље иде: ФЦСБ.
Нефчи (Азербејџан) – Сперанта (Молдавија) 6:0, 3:0. Даље иде: Нефчи.
Петрокуб (Молдавија) – АЕК Ларнака (Кипар) 0:1, 0:1. Даље иде: АЕК Ларнака.
Торпедо Кутаиси (Грузија) – Ордабаси (Казахстан) 0:2, 0:1. Даље иде: Ордабаси.
Вадуц (Лихтенштајн) – Бреидаблик (Исланд) 2:1, 0:0. Даље иде: Вадуц.
Жалгирис (Литванија) – Хонвед (Мађарска) 1:1, 1:3. Даље иде: Хонвед.
Зрињски (БиХ) – Академија Пандев (Северна Македонија) 3:0, 3:0. Даље иде: Зрињски.
Хапоел Бер Шева (Израел) – Лаци (Албанија) 1:0, 1:1. Даље иде: Хапоел БШ.
Прогрес (Луксембург) – Корк (Ирска) 1:2, 2:0. Даље иде: Прогрес.
Енгордани (Андора) – Динамо Тблиси (Грузија) 0:1, 0:6. Даље иде: Динамо Тбилиси.
Б36 (Фарска острва) – Крузејдерс (С. Ирска) 2:3, 0:2. Даље иде: Крзејдерс.
Хајдук (Хрватска) – Гзира (Малта) 1:3, 2:0. Даље иде: Гзира.
Хибернијанс (Малта) – Солигорск (Белорусија) 0:1, 0:1. Даље иде: Солигорск.
Кукеши (Албанија) – Дебрецин (Мађарска) 1:1, 0:3. Даље иде: Дебрецин.
МОЛ Фехервар (Мађарска) – Зета (Црна Гора) 0:0, 5:1. Даље иде: МОЛ Фехервар.
Мура (Словенија) – Макаби Хаифа (Израел) 2:3, 0:2. Даље иде: Макаби Хаифа.
Норчепинг (Шведска) – Сент Патрикс (Р. Ирска) 2:1, 2:0. Даље иде: Норчепинг.
Шкупи (Македонија) – Пјуник (Јерменија) 1:2, 3:3. Даље иде: Пјуник.
Витебск (Белорусија) – КуПс (Финска) 1:1, 0:2. Даље иде: КуПс.
Балимена (Северна Ирска) – Малме (Шведска) 0:4, 0:7. Даље иде: Малме.
Будућност (Црна Гора) – Нарва (Естонија) 4:1, 2:0. Даље иде: Будућност.
Домжале (Словенија) – Балзан (Малта) 1:0, 4:3. Даље иде: Домжале.
Килмарнок (Шкотска) – Конахс квеј (Велс) 0:2, 2:1. Даље иде: Конахс квеј.
Раднички (Србија) – Флора (Естонија) 2:2, 0:2. Даље иде: Флора.
Ренџерс (Шкотска) – Сент Џозеп (Гибралтар) 6:0, 4:0. Даље иде: Ренџерс.
Трнава (Словачка) – Радник (БиХ), 0:2
Рејкјавик (Исланд) – Молде (Норшвешка) 0:0, 1:7. Даље иде: Молде.
Легија (Пољска) – Европа (Гибратлар) 3:0, 0:0. Даље иде: Легија.
Шамрок (Ирска) – Бран (Норвешка) 2:1, 2:2. Даље иде: Шамрок.
Среда:
Чикура (Грузија) – Фола (Луксембург) 2:1, 2:1. Даље иде: Чикура.
Уторак:
Банатс (Јерменија) – Чукарички 0:5, 0:3. Даље иде: Чукарички.
Клаксвик (Фарска острва) – Ритеираи (Литванија) 0:0, 1:1. Даље иде: Клаксвик.
Титоград (Црна Гора) – ЦСКА (Бугарска) 0:0, 0:4. Даље иде: ЦСКА.