Јовић стрелац, али из Лисабона иде са два гола минуса, Арсенал бољи од Наполија

0

Фудбалери Бенфике победили су вечерас на свом терену Ајнтрахт из Франкфурта са 4:2, у првој четвртфиналној утакмици Лиге Европе

Најзаслужнији за победу Бенфике био је троструки стрелац, млади Жоао Феликс. Први гол постигао је у 21. минуту из једанаестерца, а затим је био стрелац у 43. и 54. минуту. Гол за домаћи тим постигао је и Рубен Дијас у 50. минуту.

Српски фудбалер Лука Јовић постигао је гол за Ајнтрахт у 40. минуту, а стрелац је био и Гонсалу Пасијенсија.

Фудбалери Арсенала победили су у Лондону Наполи са 2:0.

Арсенал је повео голом Арона Ремзија у 15. минуту, а два гола домаћима пред реванш донео је фудбалер Наполија Калиду Кулибали аутоголом у 25. минуту.

Челси је у Прагу победио Славију голом Маркоса Алонса у 85. минуту, после додавања Вилијана.

Фудбалери Валенсије победили су на гостујућем терену Виљареал са 3:1, а два гола постигли су у надокнади времена.

Гонсалу Гедеш постигао је у шестом минуту гол за Валенсију, а изједначио је Санти Казорла у 36. минуту из једанаестерца. Валенсија је повела у првом минуту надокнаде времена голом Данијела Васа, а два минута касније важан гол уочи реванша постигао је Гедеш.

Реванш утакмице на програму су наредног четвртка.

Семафор првих мечева четвртфинала Лиге Европе:
Арсенал - Наполи 2:0 (Ремзи 15, Кулибали 25. аутогол)
Бенфика - Ајнтрахт 4:2 (Жоао Феликс 21. једанаестерац, 43, 54, Дијас 50 - Јовић 40, Пасијенсија 70)
Славија Праг - Челзи 0:1 (Алонсо 86)
Виљареал - Валенсија 1:3 (Казорла 36. једанаестерац - Гуедеш 6, 90+3, Вас 90+1)