Почетна / Фудбал / Лига Европе

Лука Јовић одвео Ајнтрахт даље, Арсенал се осветио Белорусима, Салцбург силан

Србин повео свој тим ка победи против Шахтјора у једном од дерби мечева шеснаестине финала Лиге Европе

Лука Јовић се не зауставља. Србин је наставио да решета мреже и на међународној сцени, нова жртва голгетера Ајнтрахта био је учесник Лиге шампиона, Шахтјор.

Пролазак Ајнтрахта је потом са два гола оверио Халер, први из иеданаестерца, други из игре. У међувремену, наду гостима из Доњецка вратио је Мораеш, али је то било краткотрајно. Поред Јовића у стартној постави домаћих били су Филип Костић и Мијат Гаћиновић.

БАТЕ је претходне недеље начинио највеће изненађење, савладао је Арсенал у Белорусији, али су Тобџије биле сигурне на Острву.

До пласмана у наредну рунду повео их је аутоголом првотимац тима из Борисова, Волков, а тријумф су головима оверили Мустафи и Папастатопулос.

У стартној постави гостујућег тима била су тројица Срба, Александар Филиповић, Немања Милић и Слободан Симовић, док је Бојан Дубајић у игри био од 71. минута.

Загребачки Динамо је такође надокнадио пораз из првог меча, против Плзења су Модри славили тријумф, а још у првом полувремену имали су два гола вишка.

Салцбург је изгубио у Белгији, али је већ после првог полувремена на домаћем терену јасно ставио до знања Брижу шта их чека, са три гола у њиховој мрежи.

Наполи је и са резервним саставом славио против Цириха, Валенсија је минималцем поново савладала Селтик, док је Виљареал касним голом за изједначење елиминисао Спортинг.

Неизвесно је било у Петрограду, где је Зенит успео да слави са потребних два гола разлике против Фенербахчеа, јунак тог меча био је двоструки стрелац Азмун. За домаће је читав меч одиграо Бранислав Ивановић.

Фудбалери Челзија, Интера, Краснодара, Бенфике, Рена, Динама из Кијева и Славије из Прага пласирали су се у осмину финала Лиге Европа.

Фудбалери Челзија су, после 2:1 у првом мечу, у реванш мечу шеснаестине финала на свом терену славили против Малмеа са 3:0. Голове су постигли Оливије Жиру, Рос Баркли и Калум Хадсон Одои.

Убедљиво је до осмине финала стигао и Интер, који је на свом терену победио Рапид са 4:0. Први меч завршен је минималном победом италијанског тима. Стрелци за победнички тим били су Матијас Весино, Андреа Ранокија, Иван Перишић и Матео Политано.

Фудбалери Краснодара прошли су даље, пошто су у гостима одиграли 1:1 са Бајер Леверкузеном. Први меч завршен је без голова. Могомед Шапи Сулејманов је донео предност Краснодару у 84. минуту, а изједначио је Чарлес Арангис три минута касније.

Фран Сол је постигао погодак у 32. минуту и тај један гол је био довољан фудбалерима Динама из Кијева да вечерас елиминишу Олимпијакос. У првој утакмици резултат је био 1:1.

Рен је у гостима савладао Бетис са 3:1 и након 3:3 у првом мечу шеснаестине финала прошао даље.

Фудбалери Бенфике и Галатасараја одиграли су 0:0, а у осмину финала прошла је португалска екипа након победе од 2:1 у првом мечу.

Пласман у наредну рунду обезбедила је и Славија из Прага која је са убедљивих 4:1 победила Генк. Први меч завршен је без голова.Жреб за осмину финала Лиге Европа одржаће се сутра од 13 часова.

Семафор реванш мечева шеснаестине финала Лиге Европе:
Арсенал – БАТЕ 3:0 (Волков 4. аутогол, Мустафи 39, Папастатопулос 60), 0:1. Даље иде: Арсенал.
Динамо Загреб – Плзењ 3:0 (Орсић 15, Дилавер 34, Петковић 73), 1:2. Даље иде: Динамо Загреб.
Ајнтрахт – Шахтјор 4:1 (Јовић 23, Халер 27. једанаестерац, 80, Ребић 88 – Мораеш 64), 2:2. Даље иде: Ајнтрахт.
Наполи – Цирих 2:0 (Верди 43, Оунас 75), 3:1. Даље иде: Наполи.
Салцбург – Бриж 4:0 (Шлагер 17, Дака 29, 43, Дабур 90+4), 1:2. Даље иде: Салцбург.
Валенсија – Селтик 1:0 (Гамеиро 70), 2:0. Даље иде: Валенсија.
Виљареал – Спортинг 1:1 (Форналс 80 – Фернандеш 45+1), 1:0. Даље иде: Виљареал.
Зенит – Фенербахче 3:1 (Оздоев 4, Азмун 37, 76 – Топал 43), 0:1. Даље иде: Зенит.
Леверкузен – Краснодар 1:1 (Арангуниз 87 - Сулејманов 84), 0:0. Даље иде: Леверкузен.
Бенфика – Галатасарај 0:0, 2:1. Даље иде: Бенфика.
Бетис – Рен 1:3 (Ло Селсо 41 - Бенсебаини 22, Уноу 30, Нијанг 90+4), 3:3. Даље иде: Рен.
Челзи – Малме 3:0 (Жиру 55, Баркли 74, Хадсон-Одои 84), 2:1. Даље иде: Челзи.
Динамо Кијев – Олимпијакос 1:0 (Сол 32), 2:2. Даље иде: Динамо Кијев.
Генк – Славија Праг 1:4 (Трозард 10 - Куфал 23, Траоре 54, Шкода 64, 69), 0:0. Даље иде: Славија.
Интер – Рапид 4:0 (Векино 11, Ранокија 18, Перишић 80, Политано 87), 1:0. Даље иде: Интер.