Luka Jović odveo Ajntraht dalje, Arsenal se osvetio Belorusima, Salcburg silan

2

Srbin poveo svoj tim ka pobedi protiv Šahtjora u jednom od derbi mečeva šesnaestine finala Lige Evrope

Luka Jović se ne zaustavlja. Srbin je nastavio da rešeta mreže i na međunarodnoj sceni, nova žrtva golgetera Ajntrahta bio je učesnik Lige šampiona, Šahtjor.

Prolazak Ajntrahta je potom sa dva gola overio Haler, prvi iz iedanaesterca, drugi iz igre. U međuvremenu, nadu gostima iz Donjecka vratio je Moraeš, ali je to bilo kratkotrajno. Pored Jovića u startnoj postavi domaćih bili su Filip Kostić i Mijat Gaćinović.

BATE je prethodne nedelje načinio najveće iznenađenje, savladao je Arsenal u Belorusiji, ali su Tobdžije bile sigurne na Ostrvu.

Do plasmana u narednu rundu poveo ih je autogolom prvotimac tima iz Borisova, Volkov, a trijumf su golovima overili Mustafi i Papastatopulos.

U startnoj postavi gostujućeg tima bila su trojica Srba, Aleksandar Filipović, Nemanja Milić i Slobodan Simović, dok je Bojan Dubajić u igri bio od 71. minuta.

Zagrebački Dinamo je takođe nadoknadio poraz iz prvog meča, protiv Plzenja su Modri slavili trijumf, a još u prvom poluvremenu imali su dva gola viška.

Salcburg je izgubio u Belgiji, ali je već posle prvog poluvremena na domaćem terenu jasno stavio do znanja Brižu šta ih čeka, sa tri gola u njihovoj mreži.

Napoli je i sa rezervnim sastavom slavio protiv Ciriha, Valensija je minimalcem ponovo savladala Seltik, dok je Viljareal kasnim golom za izjednačenje eliminisao Sporting.

Neizvesno je bilo u Petrogradu, gde je Zenit uspeo da slavi sa potrebnih dva gola razlike protiv Fenerbahčea, junak tog meča bio je dvostruki strelac Azmun. Za domaće je čitav meč odigrao Branislav Ivanović.

Fudbaleri Čelzija, Intera, Krasnodara, Benfike, Rena, Dinama iz Kijeva i Slavije iz Praga plasirali su se u osminu finala Lige Evropa.

Fudbaleri Čelzija su, posle 2:1 u prvom meču, u revanš meču šesnaestine finala na svom terenu slavili protiv Malmea sa 3:0. Golove su postigli Olivije Žiru, Ros Barkli i Kalum Hadson Odoi.

Ubedljivo je do osmine finala stigao i Inter, koji je na svom terenu pobedio Rapid sa 4:0. Prvi meč završen je minimalnom pobedom italijanskog tima. Strelci za pobednički tim bili su Matijas Vesino, Andrea Ranokija, Ivan Perišić i Mateo Politano.

Fudbaleri Krasnodara prošli su dalje, pošto su u gostima odigrali 1:1 sa Bajer Leverkuzenom. Prvi meč završen je bez golova. Mogomed Šapi Sulejmanov je doneo prednost Krasnodaru u 84. minutu, a izjednačio je Čarles Arangis tri minuta kasnije.

Fran Sol je postigao pogodak u 32. minutu i taj jedan gol je bio dovoljan fudbalerima Dinama iz Kijeva da večeras eliminišu Olimpijakos. U prvoj utakmici rezultat je bio 1:1.

Ren je u gostima savladao Betis sa 3:1 i nakon 3:3 u prvom meču šesnaestine finala prošao dalje.

Fudbaleri Benfike i Galatasaraja odigrali su 0:0, a u osminu finala prošla je portugalska ekipa nakon pobede od 2:1 u prvom meču.

Plasman u narednu rundu obezbedila je i Slavija iz Praga koja je sa ubedljivih 4:1 pobedila Genk. Prvi meč završen je bez golova.Žreb za osminu finala Lige Evropa održaće se sutra od 13 časova.

Semafor revanš mečeva šesnaestine finala Lige Evrope:
Arsenal – BATE 3:0 (Volkov 4. autogol, Mustafi 39, Papastatopulos 60), 0:1. Dalje ide: Arsenal.
Dinamo Zagreb – Plzenj 3:0 (Orsić 15, Dilaver 34, Petković 73), 1:2. Dalje ide: Dinamo Zagreb.
Ajntraht – Šahtjor 4:1 (Jović 23, Haler 27. jedanaesterac, 80, Rebić 88 – Moraeš 64), 2:2. Dalje ide: Ajntraht.
Napoli – Cirih 2:0 (Verdi 43, Ounas 75), 3:1. Dalje ide: Napoli.
Salcburg – Briž 4:0 (Šlager 17, Daka 29, 43, Dabur 90+4), 1:2. Dalje ide: Salcburg.
Valensija – Seltik 1:0 (Gameiro 70), 2:0. Dalje ide: Valensija.
Viljareal – Sporting 1:1 (Fornals 80 – Fernandeš 45+1), 1:0. Dalje ide: Viljareal.
Zenit – Fenerbahče 3:1 (Ozdoev 4, Azmun 37, 76 – Topal 43), 0:1. Dalje ide: Zenit.
Leverkuzen – Krasnodar 1:1 (Aranguniz 87 - Sulejmanov 84), 0:0. Dalje ide: Leverkuzen.
Benfika – Galatasaraj 0:0, 2:1. Dalje ide: Benfika.
Betis – Ren 1:3 (Lo Selso 41 - Bensebaini 22, Unou 30, Nijang 90+4), 3:3. Dalje ide: Ren.
Čelzi – Malme 3:0 (Žiru 55, Barkli 74, Hadson-Odoi 84), 2:1. Dalje ide: Čelzi.
Dinamo Kijev – Olimpijakos 1:0 (Sol 32), 2:2. Dalje ide: Dinamo Kijev.
Genk – Slavija Prag 1:4 (Trozard 10 - Kufal 23, Traore 54, Škoda 64, 69), 0:0. Dalje ide: Slavija.
Inter – Rapid 4:0 (Vekino 11, Ranokija 18, Perišić 80, Politano 87), 1:0. Dalje ide: Inter.
Sreda:
Sevilja – Lacio 2:0 (Ben Jeder 20, Sarabija 78), prvi meč 1:0. Dalje ide: Sevilja.