Почетна / Фудбал / Лига Европе

ЛЕ: Пријовић, Марковић, Костић и Јовић стрелци, Гаћиновић асистент, Баста „поцрвенео“ (ВИДЕО)

Одиграно је друго коло групне фазе Лиге Европе, српски интернационалци имали су запажен учинак

Много доброг фудбала и занимљивих резултата виђено је у другом колу групне фазе Лиге Евроопе.

Кренимо редом. У групи А Леверкузен и Цирих су други пут дошли до победе.Занимљиво је било и у групи Б. Салцбург је после преокрета победио Селтик са 3:1 (0:1 на полувремену), док је Лајпциг истим резултатом победио Розенборг у гостима.

У групи Ц тријумфовали су Зенит против Славије (1:0) и Копенхаген на гостовању у Француској против Бордоа (2:1).

Динамо Загреб је дошао до друге победе и први је у групи Д са шест бодова. Хрватски тим са 2:0 савладао је у гостима Андерлехт. У другом мечу ове групе Фенербахче је истим резултатом био бољи од Трнаве.

У групи Ф фаворити су били сигурни, Милан је са 3:1 победио Олимпијакос, док је Бетис био бољи од Дуделанжа са 3:0.

Фаворити су били сигурни у групи Е, Спортинг је у завршници са 2:1 успео да савлада Ворсклу (Радослав Петровић играо до 70. минута, док Немања Гудељ није улазио у игру), док је Арсенал са 3:0 срушио Карабаг у гостима.

У групи Г до прве победа стигао је Ренџерс (победио Рапид са 3:1 (Андрија Павловић одиграо цео меч за госте из Аустрије), док је реми виђен на  узбудљивом мечу Спартак – Виљареал (3:3).

Срби су били запажени на мечевима групе Х.

Ајнтрахт је са 4:1 победио Лацио. Два гола за Немце дао је Да Коста, а по један наши Филип Костић (на асистенцију Мијата Гаћиновића) и Лука Јовић. За Италијане су играли Душан Баста (добио црвени картон у надокнади првог полувремена) и Сергеј Милинковић-Савић (играо до 64. минута).

Аполон и Марсеј су одиграли одличан меч, на крају је било 2:2. Саша Марковић је ушао у игру у 11. минуту, а у 74. је погодио мрежу Француза, за које је цео меч одиграо Немања Радоњић.

У групи И Малме је са 2:0 победио Бешикташ (Адем Љајић одиграо цео меч), док је Сарпсборг са 3:1 био бољи од Генка.

Обе утакмице групе Ј завршене су резултатом 2:1: Краснодар (Уршо Спајић одиграо свих 90 минута) је био бољи од Севиље, а Стандард од Ахисара (Милош Косановић био на клупи домаћина, Милан Лукач на гостујућој)

Фудбалери Астане победили су Рен са 2:0 у првом мечу другог кола групе К Лиге Европе.

Голове за домаћи тим дали су Заинутдинов у 64. минуту и  Томасов у судијској надокнади.

Цео меч за Казахстанце одиграо је Антонио Рукавина.

У другом мечу ове групе Јаблонец и Динамо Кијев су ремизирали (2:2). Никола Јанковић био је на клупи чешког тима, али није добио прилику.

У Групи Л Челзи је са 1:0 победио Видеотон тренера Марка Николића. Цео меч за Мађаре одиграо је Марко Шћеповић, док је његов брат Стефан повређен.

ПАОК је са 4:1 победио БАТЕ у гостима, а први гол на мечу дао је Александар Пријовић.

Све голове са мечева Лиге Европе можете погледати ОВДЕ.

Семафор другог кола Лиге Европе:

ГРУПА А

Леверкузен – АЕК Ларнака 4:2 (Хеверц 44, Аларио 49, 88, Брант 90+2 – Тричковски 25, Распас 90+1)

Цирих – Лудогорец 1:0 (Палсон 84)

Табела: Леверкузен и Цирих по 6, Лудогорец и АЕК Ларанка без бодова.

ГРУПА Б

Салцбург – Селтик 3:1 (Дабур 55, 73. пенал, Минамино 91 – Едуард 2)

Розенборг – Лајпциг 1:3 (Џебали 79 – Агустин 12, Конате 54, Кунха 61)

Табела: Салцбург 6, Лајпциг и Селтик по 3, Розенборг без бодова.

ГРУПА Ц

Зенит – Славија 1:0 (Кокорин 80)

Бордо – Копенхаген 1:2 (Санкаре 84 – Сотириу 42, Сков 90+2)

Табела: Копенхаген и Зенит по 4, Славија 3, Бордо без бодова.

ГРУПА Д

Андерлехт – Динамо Загреб 0:2 (Хајровић 19, Гојак 68)

Фенербахче – Трнава 2:0 (Симани 52. 69)

Табела: Динамо Загреб 6, Фенербахче и Трнава по 3, Андерлехт без бодова.

ГРУПА Е

Карабаг – Арсенал 0:3 (Сократис 4, Симт-Роу 53, Гуендузи 80)

Ворскла – Спортинг 1:2 (Кулач 10 – Монтеро 90, Кабрал 90+3)

Табела: Арсенал и Спортинг по 6, Ворскла и Карабаг без бодова.

ГРУПА Ф

Милан – Олимпијакос 3:1 (Куртоне 70, 79, Игуаин 76 – Гереро 14)

Бетис – Дуделанж 3:0 (Санабриа 56, Ло Селсо 80, Тељп 88)

Табела: Милан 6, Бетис 4,  Олимпијакос 1, Дуделанж без бодова.

ГРУПА Г

Спартак – Виљареал 3:3 (Зе Луис 34. пенал, Зе Луис 82, Мељагарехо 85 – Екамби 13, Форналс 49, Казорла 90+6. пенал)

Ренџерс – Рапид 3:1 (Морелос 44, 90+4 Таварније 84. пенал – Бериша 42)

Табела: Ренџерс 4, Рапид 3, Виљареал 2, Спарак 1.