Neverovatan podvig Zenita, Makabi se provukao, Didelanž izbacio Legiju! (VIDEO)

0

Zenit je napravio najveći podvig u istoriji kvalifikacija za Ligu Evrope

Ekipa iz Sankt Peterburga je obrukana na gostovanju beloruskom Dinamu u Minsku porazom 0:4, ali je u revanšu napravila veliki preokret i sa igračem manje od 52. minuta posle produžetaka pobedila 8:1 i plasirala se u četvrto kolo.

Zenit je prednost Dinama počeo da topi golom Paradesa u 22. minutu. Prepolovio ju je Noboe golom u 66. za 2:0.

Veliki problem Zenitu je napravio Parades isključenjem u 72. minutu, ali domaćini nisu stali. Sa igračem manje golovima Džube u 75. i 79. minutu poveli su 4:0 i odveli revanš u produžetke.

Kad je Seidu Jahaja u 99. minutu smanjio na 1:4 izgledalo je da je postigao zlata vredan gol za goste iz Minska.

Zenit, ipak, nije odustao. Driusi je u 109. minutu povećao na 5:1, a Džuba u 115. iz jedanaesterca postigao het-trik i povećao na potrebnih 6:1.

Na kraju je Zenit potpuno dotukao goste. U 120. minutu Mak je iz jedanaesterca povećao na 7:1, a u 120+3. i konačnih 8:1. Branislav Ivanović je igrao ceo meč za Zenit.

Makabi trenera Vladimira Ivića je pobedio jermenski Pjunik rezultatom 2:1 i posle 0:0 u Jerevanu prošao u četvrto kolo. Predrag Rajković je branio za Makabi.

Milan Gajić i Vukašin Jovanović sedeli su na klupi za rezerve Bordoa. Aleksandar Čavrić je igrao ceo meč za Slovan, a Dejan Dražić do 80. minuta. Andrija Pavlović nije igrao za Rapid zbog povrede kuka.

Senzaciju kola napravio je Didelanž. Prvak Luksemburga je eliminisao Legiju, šampiona Poljske, ukupnim rezultatom 4:3!

Didelanž je prednost stekao već u Varšavi pobedom 2:1. U revanšu je golovima Stulfa (7. minut) i Stelvija (17) poveo 2:0. Legija je uspela samo da izjednači na 2:2 golovima Kantea (63. i 86).

Milan Biševac igrao je za Didelanž od 74. minuta. Miroslav Radović je ostao na klupi Legije.

Plasman Didelanža u četvrto kolo kvalifikacija je najveći uspeh u luksemburškog fudbala.

Olimpija je i u Helsinkiju slavila protiv tamošnjeg prvaka, ekipe HJK, te će za plasman u grupnu fazu Lige Evrope igrati protiv Spartaka iz Trnave.

Lako je ekipa koju sa klupe predvodi Aleksandar Linta, a za koju su igrali Marko Putinčanin i Goran Brkić (pogodio iz penala), ostvarila dvostruki trijumf. U Olimpiji na klupi je ostao Gajić.

AEK je i u Larnaki bio ubedljiv protiv austrijskog turma, ovoga puta ih je dobio sa 5:0, uz het-trik bivšeg prvotimca Crvene zvezde Ivana Tričkovskog.

Semafor revanš mečeva trećeg kola kvalifikacija za LE:
Kairat (Kazahstan) – Sigma (Češka) 1:2 (Epel 61 – Nespor 19, Houska 51), prvi meč 0:2. Dalje ide: Sigma.
Niederkorn (Luksemburg) – Ufa (Rusija) 2:2 (Alikin 2. autogol, De Almeida 72 – Paurević 51, 90+4), prvi meč 1:2. Dalje ide: Ufa.
AEK Larnaka (Kipar) – Šturm (Austrija) 5:0 (Tričkovski 8, 67, 80, Larena 65. jedanaesterac, Tolemes 86), prvi meč 2:0. Dalje ide: AEK Larnaka.
HJK (Finska) – Olimpija (Slovenija) 1:4 (Hrizantus 85 – Abas 20, Avramovski 72, Rafinja 75. autogol, Brkić 90+2. jedanaesterac), 0:3. Dalje ide: Olimpija.
Kopenhagen (Danska) – CSKA Sofija (Bugarska) 2:1 (Ndoje 23, 64 - Evandro 58), 1:0. Dalje ide: Kopenhagen.
Krajova (Rumunija) – Lajpcig (Nemačka) 1:1 (Baiku 85 - sabicer 39), 1:3. Dalje ide: Lajpcig.
APOEL (Kipar) – Hapoel BŠ (Izrael) 3:1 (Kaju 64, Lukas 79, 90+3 - Ben Basat 19), 2:2. Dalje ide: APOEL.
Kluž (Rumunija) – Alaškert (Jermenija) 5:0 (Kulio 19. jedanaesterac, Omrani 45+1, 62, Hoban 58, Mailat 90+2), 2:0. Dalje ide: Kluž.
Kukeši (Albanija) – Torpedo Kutaiši (Gruzija) 2:0 (Režinaldo 29. jedanaesterac, 76. jedanaesterac), 2:5. Dalje ide: Torpedo.
Midtjiland (Danska) – TNS (Vels) 3:1 (Žorž 16, Okosun 62, 80 - Ebe 22), 2:0. Dalje ide: Midtjiland.
Molde (Norveška) – Hibernijans (Škotska) 3:0 (Haland 35, 82, Orsnes 66), 0:0. Dalje ide: Molde.
Suduva (Litvanija) – Spartaks (Letonija) 0:0, 1:0. Dalje ide: Suduva.
Žalgiris (Litvanija) – Sevilja (Španija) 0:5 (Nolito 6, 83, Sarabia 7, 44, Arana 80), 0:1. Dalje ide: Sevilja.
Zenit (Rusija) – Dinamo Minsk (Belorusija) 8:1, produžeci (Paredes 22, Noboa 66, Džuba 75, 78, 115. jedanaesterac, Drijusi 109, Mak 120, 120+2. jedanaesterac), 0:4. Dalje ide: Zenit.
Lucern (Švajcarska) – Olimpijakos (Grčka) 1:3 (Demhasaj 82 - Hristodulopulos 23, 59, Gerero 68), 0:4. Dalje ide: Olimpijakos.
Makabi Tel Aviv (Izrael) – Pjunik (Jermenija) 2:1 (Miča 55, Atar 68 - Vojnov 11), 0:0. Dalje ide: Makabi.
Dinamo Brest (Belorusija) – Apolon (Kipar) 1:0 (Nekhajčnik 86), 0:4. Dalje ide: Apolon.
LASK Linc (Austrija) – Bešiktaš (Turska) 2:1 (Žoao Viktor 42, Frizer 69 - Negredo 90+1), 0:1. Dalje ide: Bešiktaš.
Atalanta (Italija) – Hapoel Haifa (Izrael) 2:0 (Zapata 71, Kornelijus 90+2), 4:1. Dalje ide: Atalanta.
Bazel (Švajcarska) – Vitese (Holandija) 1:0 (Al. Ajeti 30), 1:0. Dalje ide: Bazel.
Brondbi (Danska) – Spartak (Srbija) 2:1 (Kajzer 68, Vilček 90+2 - Glavčić 80), 2:0. Dalje ide: Brondbi.
Didelanž (Luksemburg) – Legija (Poljska) 2:2 (Štumpf 7, 17 - Kante 33, 86), 2:1. Dalje ide: Didelanž.
Zrinjski (BiH) – Ludogorec (Bugarska), 0:1
Leh (Poljska) – Genk (Belgija), 0:2
Maribor (Slovenija) – Rendžers (Škotska), 1:3
FCSB (Rumunija) – Hajduk (Hrvatska), 0:0
Fejenord (Holandija) – Trenčin (Slovačka), 0:4
Gent (Belgija) – Jagielonija (Poljska), 1:0
Partizan (Srbija) – Nordsjeland (Danska), 2:1
Rapid Beč (Austrija) – Slovan (Slovačka), 1:2