Umalo nova bruka Arsenala, Spartaku malo pobeda u Bilbau, Šmelcer spasio Borusiju

0

Braga slavila, ali nije uspela da nadoknadi 0:3 iz Marseja, Sosijedad skupo koštao crveni karton strelca Navasa

Arsenal se kockao posle 3:0 u Švedskoj. Za minut je primio dva gola polovinom prvog poluvremena, ali je Sead Kolašinac golom u 47. minutu, posle velike greške odbrane Ostersunda, doneo koliko-toliko mirnih poslednjih 20 minuta.

Milan je posle 3:0 u Bugarskoj slavio i kod kuće (1:0) golom Borinija u 21. minutu.

Real Sosijedad je skupo koštao crveni karton strelca Navasa. Prvo je požuteo u 24, pa pogodio u 28. minutu za 1:1, ali je u 71. isključen, što je iskoristio Beriša i sa bele tačke tri minuta kasnije doneo prolaz (2:1) Salzburgu.

Braga je slavila 1:0 golom Horte u 31. minutu, ali nije uspela da nadoknadi 0:3 iz Marseja, iako je za to imala skoro sat vremena posle gola.

Desetak minuta pre kraja Atalanta je imala prolaz, ali je Marsel Šmelcer u 83. minutu pogodio posle oačjne reakcije golmana italijanskog tima.

Spartak u Bilbau nije uspeo da nadoknadi 1:3 iz Moskve, mada je bio blizu (1:2).

Dinamo Kijev – AEK Atina 0:0, prvi meč 1:1
Lacio – Steaua 5:1 (Imobile 7, 43, 71, Bastos 35, Anderson 51 - Johere 82), prvi meč 0:1
Viktoria Plzenj – Partizan 2:0 (Krmenčik 67, Čermak 90+4), prvi meč 1:1
Lajpcig – Napoli 0:2 (Zjelinski 33, Insinje 86), prvi meč 3:1
Sporting – Astana 3:3 (Dost 3, Fernandes 53, 63 - Tomasov 37, Tvumasi 80, Šomko 90+4), prvi meč 3:1
Viljareal – Lion 0:1 (Traore 85), prvi meč 1:3
Zenit – Seltik 3:0 (Ivanović 8, Kuzjajev 28, Kokorin 61), prvi meč 0:1
Milan – Ludogorec 1:0 (Borini 21), prvi meč 3:0
Arsenal – Ostersund 1:2 (Kolašinac 47 - Aješ 22, Sema 23), prvi meč 3:0
Atalanta – Borusija Dortmund 1:1 (Toloi 11 - Šmelcer 83), prvi meč 2:3
Atletik Bilbao Spartak Moskva 1:2 (Ečeita 57 - Adriano 44, Elgareho 85), prvi meč 3:1
Braga – Marselj 1:0 (Horta 31), prvi meč 0:3
Salcburg – Real Sosijedad 2:1 (Dabur 10, Beriša 74. jedanaesterac - Navas 28), prvi meč 2:2