Умало нова брука Арсенала, Спартаку мало победа у Билбау, Шмелцер спасио Борусију

0

Брага славила, али није успела да надокнади 0:3 из Марсеја, Сосиједад скупо коштао црвени картон стрелца Наваса

Арсенал се коцкао после 3:0 у Шведској. За минут је примио два гола половином првог полувремена, али је Сеад Колашинац голом у 47. минуту, после велике грешке одбране Остерсунда, донео колико-толико мирних последњих 20 минута.

Милан је после 3:0 у Бугарској славио и код куће (1:0) голом Боринија у 21. минуту.

Реал Сосиједад је скупо коштао црвени картон стрелца Наваса. Прво је пожутео у 24, па погодио у 28. минуту за 1:1, али је у 71. искључен, што је искористио Бериша и са беле тачке три минута касније донео пролаз (2:1) Салзбургу.

Брага је славила 1:0 голом Хорте у 31. минуту, али није успела да надокнади 0:3 из Марсеја, иако је за то имала скоро сат времена после гола.

Десетак минута пре краја Аталанта је имала пролаз, али је Марсел Шмелцер у 83. минуту погодио после оачјне реакције голмана италијанског тима.

Спартак у Билбау није успео да надокнади 1:3 из Москве, мада је био близу (1:2).

Динамо Кијев – АЕК Атина 0:0, први меч 1:1
Лацио – Стеауа 5:1 (Имобиле 7, 43, 71, Бастос 35, Андерсон 51 - Јохере 82), први меч 0:1
Викториа Плзењ – Партизан 2:0 (Крменчик 67, Чермак 90+4), први меч 1:1
Лајпциг – Наполи 0:2 (Зјелински 33, Инсиње 86), први меч 3:1
Спортинг – Астана 3:3 (Дост 3, Фернандес 53, 63 - Томасов 37, Твумаси 80, Шомко 90+4), први меч 3:1
Виљареал – Лион 0:1 (Траоре 85), први меч 1:3
Зенит – Селтик 3:0 (Ивановић 8, Кузјајев 28, Кокорин 61), први меч 0:1
Милан – Лудогорец 1:0 (Борини 21), први меч 3:0
Арсенал – Остерсунд 1:2 (Колашинац 47 - Ајеш 22, Сема 23), први меч 3:0
Аталанта – Борусија Дортмунд 1:1 (Толои 11 - Шмелцер 83), први меч 2:3
Атлетик Билбао Спартак Москва 1:2 (Ечеита 57 - Адриано 44, Елгарехо 85), први меч 3:1
Брага – Марсељ 1:0 (Хорта 31), први меч 0:3
Салцбург – Реал Сосиједад 2:1 (Дабур 10, Бериша 74. једанаестерац - Навас 28), први меч 2:2