Црвени картон Жаира у 69, промашен пенал Бадибанге у 78. минуту кумовали су поразу Шерифа у Копенхагену, па је домаћин уз две асистенције Вербича дошао до победе 2:0 и рачунајући 0:0 из првог меча прошао даље због бољег међусобног скора.
Ненад Ерић и Ђорђе Деспотовић су са Астаном славили у Прагу 1:0 голом Аничића, прескочили Славију и прошли даље.
У Партизановој групи Јанг бојс је славио голом у 96. минуту, стрелац је био Асале.
Лудогорец је од 83. минута имао играча мање после искључења Кесеруа у Немачкој, али је изборио бод вредан проласка у наредну фазу, па је победа Башакшехира била пирова.
Аталанта је голом Петање у 10. минуту победила Лион и изборила се за прво место испред Француза.
Бане Ивановић дао је маказицама гол у Баскији за победу против Реала 3:1 и прво место у групи.
Семафор 6. кола Лиге Европе:
А група:
Славија – Астана 0:1 (Аничић 38)
Виљареал – Макаби Тел Авив 0:1 (Блекман 60)
Табела: Виљареал 11, Астана 10, Славија 8, Макаби Тел Авив 4.
Б група:
Динамо Кијев – Партизан 4:1 (Морозјук 6, Мораеш 28, 31, 77. једанаестерац - Јевтовић 45+4. једанаестерац)
Јанг Бојс – Скендербег 2:1 (Оро 55, Асале 90+6 - Гавазај 51)
Табела: Динамо Кијев 13, Партизан 8, Јанг Бојс 6, Скендербег 5.
Ц група:
Хофенхајм – Лудогорец 1:1 (Охс 25 - Вандерсон 62)
Башакшехир – Брага 2:1 (Вишћа 10, Белезоглу 77. једанаестерац - Силва 55)
Табела: Брага 10, Лудогорец 9, Башакшехир 8, Хофенхајм 5.
Д група:
Аустрија – АЕК 0:0
Ријека – Милан 2:0 (Пуљић 7, Гаврановић 47)
Табела: Милан 11, АЕК 8, Ријека 7, Аустрија 5.
Е група:
Аталанта – Лион 1:0 (Петања 10)
Аполон – Евертон 0:3 (Лукман 21, 27, Влашић 87)
Табела: Аталанта 14, Лион 11, Евертон 4, Аполон 3.
Ф група:
Копенхаген – Шериф 2:0 (Сотириу 57, Луфтнер 60)
Злин – Локомотива 0:2 (Миранчук 70, Фарфан 75)
Табела: Локомотива 11, Копенхаген 9, Шериф 9, Злин 2.
Г група:
Хапоел Бер Шева – Викторија Плзењ 0:2 (Хејда 28, Хорава 83)
Стеауа – Лугано 1:2 (Гнохере 60 - Дапрела 3, Вецеи 32)
Табела: Викторија Плзен 12, Стеауа 10, Лугано 9, Хапоел Бер Шева 4.
Х група:
Црвена звезда – Келн 1:0 (Срнић 22)
Арсенал – БАТЕ Борисов 6:0 (Дебуши 11, Волкот 37, Вилшир 43, Пољаков 52. аутогол, Жиру 63. једанаестерац, Елнени 74)
Табела: Арсенал 13, Црвена звезда 9, Келн 6, БАТЕ Борисов 5.
И група:
Марсељ – Салцбург 0:0
Виториа Гимараеш – Коња 1:1 (Туран 77. аутогол - Бурабиа 15)
Табела: Салцбург 12, Марсељ 8, Коња 6, Виториа Гимараеш 5.
Ј група:
Зорја – Атлетик Билбао 0:2 (Адуриц 70, Гарсија 86)
Херта – Остерсунд 1:1 (Пекарик 61 - Папајанопулос 58)
Табела: Атлетик Билбао 11, Остерсунд 11, Зорја 6, Херта 5.
К група:
Варегем – Лацио 3:2 (Де Пау 6, Хејлен 60, Леја 83 - Каиседо 67, Лукас Леива 76)
Витесе – Ница 1:0 (Кастањос 85)
Табела: Лацио 11, Ница 9, Варегем 7, Витесе 5.
Л група:
Вардар – Розенборг 1:1 (Итало 9 - Бендтнер 45+2. једанаестерац)
Реал Сосиједад – Зенит 1:3 (Вилиан Хосе 58 - Ерохин 35, Ивановић 64, Паредес 85)
Табела: Зенит 16, Реал Сосиједад 12, Розенборг 5, Вардар 1.
Напомена: Жреб је заказан за 11. децембар у Ниону, утакмице 1/16 финала биће одигране 15. и 22. фебруара.
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.