Гол Ивановића за Зенит и прво место у групи, Копенхаген избацио Шериф, Астана елиминисала Славију у Прагу (ВИДЕО)

0

Милан поражен на Рујевици, Аталанта у директном окршају са Лионом до првог места

Црвени картон Жаира у 69, промашен пенал Бадибанге у 78. минуту кумовали су поразу Шерифа у Копенхагену, па је домаћин уз две асистенције Вербича дошао до победе 2:0 и рачунајући 0:0 из првог меча прошао даље због бољег међусобног скора.

Ненад Ерић и Ђорђе Деспотовић су са Астаном славили у Прагу 1:0 голом Аничића, прескочили Славију и прошли даље.

У Партизановој групи Јанг бојс је славио голом у 96. минуту, стрелац је био Асале.

Лудогорец је од 83. минута имао играча мање после искључења Кесеруа у Немачкој, али је изборио бод вредан проласка у наредну фазу, па је победа Башакшехира била пирова.

Аталанта је голом Петање у 10. минуту победила Лион и изборила се за прво место испред Француза.

Бане Ивановић дао је маказицама гол у Баскији за победу против Реала 3:1 и прво место у групи.

Семафор 6. кола Лиге Европе:

А група:

Славија Астана 0:1 (Аничић 38)

Виљареал Макаби Тел Авив 0:1 (Блекман 60)

Табела: Виљареал 11, Астана 10, Славија 8, Макаби Тел Авив 4.

Б група:

Динамо Кијев Партизан 4:1 (Морозјук 6, Мораеш 28, 31, 77. једанаестерац - Јевтовић 45+4. једанаестерац)

Јанг Бојс – Скендербег 2:1 (Оро 55, Асале 90+6 - Гавазај 51)

Табела: Динамо Кијев 13, Партизан 8, Јанг Бојс 6, Скендербег 5.

Ц група:

Хофенхајм Лудогорец 1:1 (Охс 25 - Вандерсон 62)

Башакшехир Брага 2:1 (Вишћа 10, Белезоглу 77. једанаестерац - Силва 55)

Табела: Брага 10, Лудогорец 9, Башакшехир 8, Хофенхајм 5.

Д група:

Аустрија АЕК 0:0

Ријека Милан 2:0 (Пуљић 7, Гаврановић 47)

Табела: Милан 11, АЕК 8, Ријека 7, Аустрија 5.

Е група:

Аталанта Лион 1:0 (Петања 10)

Аполон Евертон 0:3 (Лукман 21, 27, Влашић 87)

Табела: Аталанта 14, Лион 11, Евертон 4, Аполон 3.

Ф група:

Копенхаген Шериф 2:0 (Сотириу 57, Луфтнер 60)

Злин Локомотива 0:2 (Миранчук 70, Фарфан 75)

Табела: Локомотива 11, Копенхаген 9, Шериф 9, Злин 2.

Г група:

Хапоел Бер Шева Викторија Плзењ 0:2 (Хејда 28, Хорава 83)

Стеауа – Лугано 1:2 (Гнохере 60 - Дапрела 3, Вецеи 32)

Табела: Викторија Плзен 12, Стеауа 10, Лугано 9, Хапоел Бер Шева 4.

Х група:

Црвена звезда – Келн 1:0 (Срнић 22)

АрсеналБАТЕ Борисов 6:0 (Дебуши 11, Волкот 37, Вилшир 43, Пољаков 52. аутогол, Жиру 63. једанаестерац, Елнени 74)

Табела: Арсенал 13, Црвена звезда 9, Келн 6, БАТЕ Борисов 5.

И група:

Марсељ Салцбург 0:0

Виториа Гимараеш Коња 1:1 (Туран 77. аутогол - Бурабиа 15)

Табела: Салцбург 12, Марсељ 8, Коња 6, Виториа Гимараеш 5.

Ј група:

ЗорјаАтлетик Билбао 0:2 (Адуриц 70, Гарсија 86)

ХертаОстерсунд 1:1 (Пекарик 61 - Папајанопулос 58)

Табела: Атлетик Билбао 11, Остерсунд 11, Зорја 6, Херта 5.

К група:

Варегем Лацио 3:2 (Де Пау 6, Хејлен 60, Леја 83 - Каиседо 67, Лукас Леива 76)

Витесе Ница 1:0 (Кастањос 85)

Табела: Лацио 11, Ница 9, Варегем 7, Витесе 5.

Л група:

Вардар Розенборг 1:1 (Итало 9 - Бендтнер 45+2. једанаестерац)

Реал Сосиједад Зенит 1:3 (Вилиан Хосе 58 - Ерохин 35, Ивановић 64, Паредес 85)

Табела: Зенит 16, Реал Сосиједад 12, Розенборг 5, Вардар 1.

Напомена: Жреб је заказан за 11. децембар у Ниону, утакмице 1/16 финала биће одигране 15. и 22. фебруара.