Почетна / Фудбал / Лига Европе

Осијек победио ПСВ, АЕК бољи од Динама, Ристићев Краснодар славио у 93. минуту, нови гол Марка Шћеповића (ВИДЕО)

Минимална победа Макабија Предрага Рајковића, лекција Судуве Сиону, Станојевићев и Пријовићев ПАОК ремизирао у Украјини, хет трик Жермена за Марсељ

Македонска Шкендија је у Литванији изборила "одличан" резултат. Изгубио је представник наших јужних комшија 1:2, али је одолео пола сата са два играча мање, јер је прво стрелац гола Бразилац Жуниор у 57. минуту добио директан црвени картон, а пет минута касније је због другог жутог картона ван терена морао и Цуцули.

ПАОК тренера Станојевића и репрезентативца Србије Александра Пријовића изборио је реми у Украјини (1:1), оба гола пала су у наставку, од 49. до 59. минута.

Макаби Предрага Рајковића ће са минималцем на реванш у Грчку, савладан је Паниониос голом Кјартансона.

Белоруски Динамо наших Лековића, Лукића и Николића поражен је на Кипру 0:2.

Oсијек је у Ајндховену голом Баришића са беле тачке савладао славни ПСВ.

Краснодар Михаила Ристића је до победе 2:1 дошао у 93. минуту голом Сулејманова. Бивши играч Звезде одиграо је цео меч.

Зенит је са Браниславом Ивановићем у постави на позицији штопера дошао до два гола прености у Израелу.

Видеотон је поражен од Бордоа, али је Марко Шћеповић поново погодио за мађарски тим.

Загребачки Динамо је славио 2:1, а једини гол за госте дао је Стефан Младеновић (23), момак рођен у Вуковару.

Валер Жермен постигао је хет трик у победи Марсеља над Осендеом.

Семафор 3. кола квалификација за Лигу Европе:

Млада болеслав (Чешка) – Скендербег (Албанија) 2:1 (Храмоста 42, Јанош 87 - Чмовс 86. аутогол)

Олимпик (Украјина) – ПАОК (Грчка) 1:1 (Биленки 49 - Енрике 59)

Тракаи (Литванија) – Шкендија (Македонија) 2:1 (Максимов 1, 52 - Жуниор 39)

Макаби ТА (Израел) – Паниониос (Грчка) 1:0 (Кјартансон 48)

АЕК (Кипар) – Динамо (Белорусија) 2:0 (Тете 42, Хевел 70)

АИК (Шведска) – Брага (Португалија) 1:1 (Сундгрен 18. једанаестерац - Силва 10)

Краснодар (Русија) – Лингби (Данска) 2:1 (Клаесон 67, Сулејманов 90+3 - Кјер 64)

Естерсунд (Шведска) – Фола (Луксембург) 1:0 (Бачиру 50)

ПСВ (Холандија) – Осијек (Хрватска) 0:1 (Баришић 57. једанаестерац)

Штурм (Аустрија) – Фенербахче (Турска) 1:2 (Херландер 10 - Марешич 29. аутогол, Нојштатер 35)

Судува (Литванија) – Сион (Швајцарска) 3:0 (Фереира 3. аутогол, Јанусаускас 9, Лаукземис 90+1)

Утрехт (Холандија) – Лех (пољска) 0:0

Астра (Румунија) – Александрија (Украјијна) 0:0

Ботев (Бугарска) – Маритимо (Португалија) 0:0

Динамо (Румунија) – Атлетик Билбао (Шпанија) 1:1 (Ривалдињо 54 - Лапорт 21)

Бнеи Јехуда (Израел) – Зенит (Русија) 0:2 (Кришћито 59, Кокорин 90)

Брондби (Данска) – Хајдук (Хрватска) 0:0

20.00: Крајова (Румунија) – Милан (Италија) 0:1 (Родригез 44)

Арка (Пољска) – Митјиланд (Данска) 3:2 (Maркус 31, 39. једанаестерац, Симашко 90+2 - Хасан 33, Дал Хенде 36)

Бордо (Француска) – Видеотон (Мађарска) 2:1 (Санкаре 18, 33 - Шћеповић 23)

Црвена звезда (Србија) – Спарта (Чешка) 2:0 (Боаћи 13, Канга 65)

Гент (Белгија) – Алтах (Аустрија) 1:1 (Кулибали 76 - Нгват-Махоп 5)

Панатинаикос (Грчка) – Габала (Азербејџан) 1:0 (Молинс 37. једанаестерац)

Абердин (Шкотска) – Аполон (Кипар) 2:1 (Кристи 4, Шини 78 - Јандер 59)

Динамо (Хрватска) – ОД Гренланд (Норвешка) 2:1 (Хоџић 31, Фернандез 41 - Младеновић 20)

Марсељ (Француска) – Остенде (Белгија) 4:2 (Жермен 2, 57, 82, Сансон 32 - Сиани 26. једанаестерац, Мусона 69)

Аустрија (Аустрија) – АЕЛ (Кипар) 0:0

Евертон (Енглеска) – Ружомберок (Словачка) 1:0 (Бејнс 65)

Фрајбург (Немачка) – Домжале (Словенија) 1:0 (Петерсен 20)

Напомена: Реванши су 3. августа.