Атомски фудбал Ајакса: Копљаници разбили Лион на „Јохан Кројф” арени (ВИДЕО)

2

Био је Лион фаворит пре меча против Ајакса, али је у Амстердаму доживео бродолом, Холанђани су сада на прагу пласмана у финале Лиге Европе

Ајакс је на „Јохан Кројф” арени до ногу потукао француски Лион, остварио је убедљиву победу и начинио је велики корак ка пласману у финале Лиге Европе, такмичења које је већ освајао 1992. године, тада под именом Куп УЕФА.

Како су два тима играла у првом мечу, јасно је да само чудо може да спречи Копљанике да се не нађу у финалу, које ће бити играно на „Френдс арени” у Солни, предграђу Стокхолма, 24. маја.

Гости су имали иницијативу на почетку меча, ређале су се и прилике пред голом Ајакса, али је домаћин искористио прву озбиљнију прилику и променио је ток меча.

У 25. минуту Зијех је убацио лопту из слободног ударца, а Траоре је са линије петерца главом закуцао лопту у мрежу ривала.

Већ девет минута касније домаћин је дуплирао предност. Овога пута Траоре је био асистент, а стрелац Каспер Долберг, који је сјајно шутирао кад је закорачио у шеснаестерац Лиона.

Само четири минута по почетку другог полувремена Копљаници су имали три гола вишка. Поново је Зијех одлично пронашао саиграча, овога пута Амина Јунеса, који је још једном савладао Лопеза.

Трачак наде за госте после 66. минута, кад су се Лиону напокон исплатили напади. Метју Валбуена је натрчао на једну одбијену лопту и прецизним ударцем закуцао је у мрежу Ајакса.

Али, само пет минута касније Ајакс је постигао четврти гол, испоставило се да је Траоре својим другим поготком поставио коначан резултат.

Семафор првих мечева полуфинала Лиге Европе:
Ајакс – Лион 4:1 (Траоре 25, 71, Долберг 34, Јунес 49 – Валбуена 66)
Четвртак:
20,45: Селта – Манчестер јунајтед

Kоментари (2)

nedeljkodjukic88

Fantastična igra Ajaksa - poput prve utakmice protiv Šalkea. Nadam se da će izbaciti Lion i osvetiti im se za grupnu fazu LŠ-a, mislim 2011.-e, kada je predsednik Liona Ola kupio pobedu 7:1 (1:1) u Zagrebu od Dinama pa su oni prošli dalje, a Ajaks morao u LE-e. Sećate se namigivanja Domagoja Vide?

Dragan Lo

Ajaks na dvadesetak godina izbaci generaciju balavaca (18-20 godina) koja osvoji Evropu. Boga mi, sledeća LŠ može biti njihova.