LE: Radojina Selta, Junajted, Lion i Ajaks u polufinalu, Tošić tragičar

1

Odigrani revanš mečevi četvrfinala

Posle 2:1 za Lion u Francuskoj, Bešiktaš je u Turskoj uzvratio istom merom. Pošto su mreže mirovale u produžecima poslednji polufinalista odlučen je penalima.

U prvih šest penal-serija svi igrači su bili precizni, a onda je loptu uzeo Duško Tošić i promašio. NJegov kiks nije iskoristio Lion, ali je već u sledećoj seriji neprecizan bio Hrvat Mitrović, posle čega je pobedu Lionu doneo Gonalos.

Fudbaleri Genka i Selte remizirali su (1:1) u revanš utakmici četvrtfinala Lige Evrope, što je španskom timu bilo dovoljno za prolaz dalje.

Klub iz Viga u prvom susretu slavio je sa 3:2 na domaćem terenu. Španci su i u Belgiji poveli u 63. minutu preko Sista, ali je nedugo zatim Trosard poravnao i postavio konačnih 1:1.

Srpski fudbaler Nemanja Radoja odigrao je svih 90 minuta za Seltu, dok defanzivac Genka Bojan Nastić nije dobio priliku da zaigra u ovom duelu.

Mnogo teže nego što je bilo očekivano polufinala se domogao i Mančester Junajted, koji je posle produžetaka slomio otpor Anderlehta i pogotkom Rašforda u 107. minutu prošao dalje.

Mkitarijan je doveo domaćina u vođstvo u 10. minutu, da bi u 32. Hani poravnao na 1:1. Bio je to rezultat koji ih je vodio pravo u produžetke. U njima Murinjo nije mogao da računa na Ibrahimovića, koji se povredio u 90. minutu, posle čega ga je zamenio Marsijal.

Heroj Crvenih Đavola bio je Rašford, koji je prelepim potezom sebi napravio prostor za šut i lako matirao golmana Anderlehta Rubena.

Svih 120 minuta za goste iz Belgije odigrao je srpski odbrambeni dvojac Ivan Obradović - Uroš Spajić.

Šalke je sa dva brza gola početkom drugog poluvremena  nadoknadio zaostatak iz Amsterdama. Nemci su do kraja izdržali nalete Holanđana, ali se i Ajaks branio od napada domaćina.

U produžetku veliko slavlje Šalkeu doneo je Kaliđuri u 101. minutu, ali je nedugo zatim Virgever utišao publiku. Potvrda o Ajaksovom plasmanu u polufinale stigla je u poslednjim sekundama, pogotkom Junesa.

Srpski reprezentativac Matija Nastasić igrao je svih 120 minuta za Šalke, a u samoj završinici zaradio je i žuti karton.

Semafor četvrtfinala Lige Evrope:

Bešiktaš – Lion 2:1 posle produžetaka, 6:7 posle penala (Taliska 27, 58 - Lakazet 34) prvi meč 1:2. Dalje ide: Lion

Genk – Selta 1:1 (Trosard 67 - Sisto 63), prvi meč 2:3. Dalje ide: Selta.

Mančester Junajted – Anderleht 2:1 posle produžetaka  (Mkitarijan 10, Rašford 107 - Hani 32), prvi meč 1:1. Dalje ide: Mančester junajted

Šalke – Ajah 3:2 posle produžetaka (Gorecka 53, Burgštaler 56, Kaliđuri 101 -  Virgever 111, Junes 120), prvi meč 0:2. Dalje ide: Ajaks.